Як лікувати прищі: 6 потужних засобів від акне

Акне – це одне з найпоширеніших захворювань шкіри, яким страждають майже 85 відсотків людей у ​​віці від 12 до 24 років. Воно проявляється не тільки в появі чорних цяток і жировиків, але також може погіршувати психологічний стан, викликаючи тривогу, депресію і знижуючи самооцінку.

Так пояснює Емілі Голдберг, редактор The Atlantic, яка страждає хронічним акне:

У мене є особистий досвід акне і я розумію проблеми і фізичного, і психологічного болю, який його супроводжує. З підліткового віку до кінця другого десятка я боролася з кістозними вуграми, тяжкою формою, яка характеризується великими хворобливими ураженнями шкіри.

У більшості підлітків бувають вугрі, які можуть з’явитися на обличчі, спині, грудях, шиї і плечах. Найбільш поширена думка про акне полягає в тому, що воно починається, коли пори в вашій шкірі забиваються жиром (шкірне сало) і відмерлими клітинами, викликаючи ріст бактерій, які призводять до запалення.

Попри те, що вам, можливо, говорили, акне – це більше, ніж естетична проблема. Це ознака дисбалансу в тілі, особливо в кишечнику. Багато лікарів не беруть до уваги зв’язок між прищами і кишечником і замість цього зосереджуються на місцевому лікуванні і потужних ліках, що відпускаються за рецептом.

Ці підходи трудомісткі, дорогі і дають мало тривалих ефектів. Оскільки не існує «швидкого рішення проблеми» для усунення акне, варто витратити час на те, щоб розкрити приховані аспекти вашої дієти і способу життя, які, швидше за все, сприяють цьому.

Лікування прищів – це Великий Бізнес

Акне є однією з найбільш поширених проблем шкіри, через яку люди звертаються за порадою до дерматолога, і одним з найчастіше неправильно витлумачених і погано лікуємих станів. Орієнтація на зовнішні рішення сприяла зростанню індустрії лікування акне, яка в даний час оцінюється в 3 мільярди доларів в США.

Якщо у вас легка форма прищів, перша лінія традиційного підходу – це зазвичай місцеве лікування. Стверджується, що місцеві процедури знижують вироблення жиру, очищають пори, прискорюють оновлення клітин і вбивають бактерії, тим самим знімаючи запалення.

Ваш лікар, ймовірно, порекомендує креми, гелі і лосьйони, такі як бензоїл пероксид або саліцилову кислоту, або топічні ретиноїдні ліки, такі як третіноїн (ретин-А), адапален (діферін) і тазаротен (тазорак).

Якщо у вас акне від помірного до тяжкого ступеня, малоймовірно, що місцеве лікування буде ефективним. Це може привести до того, що ваш лікар запропонує вам приймати пероральні антибіотики. Деякі з найбільш поширених антибіотиків, що призначаються для лікування вугрів, включають доксициклін, еритроміцин, міноціклін і тетрациклін.

Пам’ятайте, що прийом антибіотиків може вбити деякі бактерії, які живлять акне, але також знищить і корисні бактерії кишечника, що може привести до дріжджової інфекції, а також до стійких бактеріальних штамів, крім інших проблем.

Резистентність до антибіотиків продовжує залишатися серйозною і дедалі більшою в масштабах проблемою на даний момент. Наприклад, еритроміцин, часто використовуваний антибіотик від прищів.

Чим більше штамів бактерій адаптується до еритроміцину, тим менш ефективним він стає. Через стійкість до антибіотиків деякі лікарі почали обмежувати тривалість їх прийому для лікування прищів, а інші взагалі відмовилися від їх призначення.

Токсичні ліки можуть пропонуватися як «золотий стандарт» лікування акне

Якщо у вас важка форма акне, золотим стандартом медикаментозного лікування раніше було потужні і потенційно шкідливі ліки під назвою Акутан (ізотретіноїн). Ряд досліджень пов’язав акутан з численними побічними ефектами, включаючи вади розвитку, хворобу Крона і самогубство.

Коли в 2009 році закінчився термін дії патенту, швейцарський виробник ліків Roche Pharmaceuticals припинив його виробництво. Хоча акутан не продається, на сьогоднішній день є кілька дженериків ізотретіноїну, в тому числі Amnesteem, Claravis, Myorisan і Sotret.

Ізотретіноїн вкрай небезпечний для вагітних жінок, і з цієї причини його застосовують з великою обережністю. Ще один метод, який використовувався для контролю акне при передменструальних загостреннях і помірних випадках у жінок, включає призначення низьких доз протизаплідних таблеток, що містять естроген, таких як Estrostep, Ortho Tri-Cyclen або Yaz.

Хоча ваш лікар може спробувати схилити вас до одного з варіантів лікування, які я тільки що описав, я сподіваюся, що ви не будете задоволені будь-яким із запропонованих рішень, спрямованих на лікування тільки вашої шкіри. Ви можете краще використовувати свій час, усвідомивши і почавши лікувати акне зсередини.

Як вуглеводи із зернових культур пов’язані з акне?

Як ви, можливо, вже знаєте, ваше тіло віддає перевагу рослинним вуглеводам, які містяться в зерні. Вони повільно розпадаються на прості цукри і, отже, надають мінімальний вплив на рівень інсуліну.

З іншого боку, споживання зернових вуглеводів підвищує ваш інсулін і інсуліноподібний фактор росту (IGF-1). Більш високі рівні IGF-1 можуть привести до виділення підвищеної кількості чоловічих гормонів, таких як тестостерон, які змушують ваші пори виділяти більше шкірного сала.

Шкірне сало – це жирна речовина, яка затримує бактерії, що сприяють появі прищів, на поверхні вашої шкіри. IGF-1 викликає розмноження клітин шкіри кератиноцитів, і цей процес також пов’язаний з прищами. Хоча молочні продукти мають відносно низький глікемічний індекс, вони підвищують рівень IGF-1 в плазмі крові, викликаючи ті ж ефекти, що описані вище.

Крім того, молочні продукти вкрай гормонально активні, тобто вони підвищують рівень чоловічих статевих гормонів (різні форми тестостерону або андрогенів) і інсуліну, як це роблять цукор і крохмалисті вуглеводи. Крім впливу на вашу шкіру, споживання високоглікемічних і молочних продуктів підсилює запалення у всьому тілі, яке може не тільки викликати прищі, але і завдати шкоди складу кишкових бактерій, як згадувалося раніше.

Змініть свою дієту, щоб контролювати загострення акне

Ви будете раді дізнатися, що просто відмовившись від фаст-фуду і нездорової їжі, ви зробите перший крок до контролю над акне. Поставте собі невелику мету почати зменшувати кількість споживаних солодких вуглеводів, таких як випічка (наприклад, хліб, печиво і кекси). Замініть ці продукти на цільні: органічне м’ясо, овочі та високоякісні жири.

Потім перейдіть до зерна і почніть скорочувати споживання кукурудзи, вівса, рису і пшениці. Якщо ви регулярно їсте макарони і картоплю, особливо картопляні чіпси або картоплю фрі, подумайте про те, що ці продукти можуть живити ваше акне, і, можливо, їх необхідно усунути.

У міру того, як ви зменшуєте споживання кожної проблематичної їжі, ви почнете помічати зміни в стані шкіри. Майже відразу ви повинні випробувати зменшення запалення і зниження загострень. Якщо ви на якийсь час позбудетеся від проблемного продукту зі свого раціону, а потім вирішите знову його ввести, ви, швидше за все, помітите його вплив на акне.

Згодом ви будете відчувати все більше можливостей керувати споживанням їжі таким чином, щоб підтримувати ваше прагнення до більш чистої шкіри і меншої кількості спалахів акне. У деяких випадках, якщо певні продукти постійно викликають акне, ви можете назавжди виключити їх зі свого раціону.

Крім продуктів, згаданих вище, я рекомендую відмовитися від фруктових соків, газованих напоїв і інші напоїв, що містять велику кількість цукру. Якщо ви ще не виробили звичку читати склад на етикетці, почніть робити це. Ви здивуєтеся, скільки цукру і порожніх калорій ви споживали.

Особливо уникайте їжі і напоїв, що містять кукурудзяний сироп і кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози, а також доданий цукор будь-якого виду.

Контроль над акне вимагає підходу, який задіює все тіло

Ваша шкіра – це засіб елімінації і найбільший орган вашого тіла. Оскільки ваша шкіра є каналом для усунення токсинів, важливо розпізнати повідомлення, яке намагається передати акне.

Коли зовнішній вигляд шкіри обличчя змінюється, будь то сухість, запалення, нагноєння, почервоніння або поява плям, це сигналізує про наявність більш глибоких проблем, що вимагають вашої уваги.

У той час як більшість традиційних методів лікування вугрового висипу фокусуються на поверхневому рівні шкіри, ви повинні використовувати всеосяжний підхід, щоб живити і зцілювати вашу шкіру зсередини. Нижче наведені деякі істотні фактори, які варто врахувати в довгостроковому плані усунення акне:

Уникайте крохмалистих вуглеводів, цукру, злаків і молочних продуктів – як уже згадувалося вище, зміна раціону – це, мабуть, найважливіший крок, який ви можете зробити для поліпшення здоров’я шкіри. Замініть продукти, які викликають акне, на цілісні і корисні жири, такі як авокадо, вершкове масло, кокосову, оливкову олію і оливки.

Збалансуйте рівень бактерій – ви можете відновити свій бактеріальний баланс, додавши натуральну ферментовану їжу і / або приймаючи високоякісну пробіотичну добавку. Правильний баланс бактерій особливо важливий, якщо ви приймаєте антибіотики, тому що ці препарати вбивають корисні бактерії в кишечнику, які життєво важливі для міцної імунної системи.

Пийте більше води – зволоження вашого тіла чистою, відфільтрованою водою сприяє зростанню і регенерації клітин, усуває відходи і покращує тонус вашої шкіри. Кожен день пийте достатньо води, щоб ваша сеча була блідо-жовтого кольору. Якщо вона яскраво-жовта, вам потрібно пити більше води (якщо ви не приймаєте вітаміни групи В, які надають їй такий колір).

Їжте омега-3 тваринного походження – вони допомагають нормалізувати ліпіди шкіри, зменшити запалення і запобігти зневодненню ваших клітин. Дефіцит жирних кислот може проявлятися різними способами, але проблеми зі шкірою, такі як екзема, потовщення шкіри і потріскані п’яти, є звичайним явищем. В одному дослідженні 45 осіб з акне від легкого до помірного ступеня тяжкості щодня вживали добавку омега-3 протягом 10 тижнів, що значно зменшило кількість висипань.

Отримуйте достатню кількість вітаміну D – без адекватного рівня вітаміну D ваше тіло не зможе боротися з інфекціями на шкірі або в інших місцях. Вплив достатньої кількості сонячного світла на великі ділянки шкіри – кращий спосіб оптимізувати його рівень, але ви також можете приймати добавки.

Знайдіть час для вправ – велика кількість вправ високої інтенсивності покращує кровообіг, регулює гормони і знімає стрес, що допомагає боротися з акне. Якщо ви можете відвідувати інфрачервону сауну, це корисно для детоксикації, тому що з потом через вашу шкіру виходять небажані токсини.

Керуйте своїм стресом – мій улюблений інструмент для зняття стресу – Техніки Емоційної Свободи або ТЕС, які включають використання енергетичних меридіанів вашого тіла, щоб зняти емоційні блоки і відновити баланс між розумом і тілом.

Зробіть сон пріоритетом – Чи знаєте ви, що хороший нічний сон може знизити ваш стрес і привести до більш чистої шкіри? Головний час лікування і відновлення вашого тіла, в тому числі для відновлення шкіри – ніч, поки ви спите.

Шість природних засобів для тимчасового позбавлення від загострення акне

Якщо у вас серйозне загострення акне і ви шукаєте способи тимчасово поліпшити ситуацію, ви можете спробувати один або кілька домашніх засобів, представлених нижче.

Алое вера – за допомогою ложки відділіть гель від листка алое і нанесіть його на чисту шкіру в якості зволожуючого засобу. Повторюйте один-два рази на день або за бажанням.

Яблучний оцет – змішайте одну частину органічного яблучного оцту і три частини води (використовуйте більше води, якщо у вас чутлива шкіра). Нанесіть суміш на уражену ділянку, використовуючи ватяний диск. Зачекайте 5-20 секунд, потім промийте водою і висушіть шкіру. Повторюйте цей процес один-два рази на день, у міру необхідності.

Зелений чай – заваріть зелений чай в киплячій воді протягом трьох-чотирьох хвилин і дайте йому охолонути. Нанесіть його на шкіру, використовуючи пульверизатор або ватний тампон. Залиште його висихати, потім промийте ділянку водою і висушіть шкіру.

Маска з меду і кориці – приготуйте пасту з 2 столових ложок меду і 1 чайної ложки кориці. Нанесіть суміш на уражену ділянку і залиште на 10-15 хвилин. Промийте і висушіть шкіру.

Олія чайного дерева – змішайте одну частину олії чайного дерева з дев’ятьма частинами води. Використовуйте ватяний тампон, щоб нанести суміш на уражені ділянки. Повторюйте один-два рази на день або по мірі необхідності. (Чайне дерево дуже потужне, тому завжди розбавляйте його перед нанесенням на шкіру).

Їжте більше продуктів, багатих цинком – низький рівень цинку пов’язаний з серйозними випадками акне, тому, якщо ви підозрюєте, що ваш рівень може бути низьким, подумайте про додавання більшої кількості продуктів, багатих цинком, таких як органічна яловичина і курка, гарбузове насіння, гриби і шпинат, до вашої дієти.

Джерело Econet

Не пропустіть