Висадка гортензії садової та догляд за нею

Багато садівників хочуть бачити на своїй ділянці яку-небудь незвичайну рослину. До таких належить гортензія. Тому багатьох людей при першій зустрічі цікавить питання – як здійснюється посадка і догляд за гортензією у відкритому грунті.

СОРТИ І РІЗНОВИДИ ГОРТЕНЗІЇ

Ця рослина має величезну кількість видів, які відрізняються між собою не тільки кольором, але і формою. На перший погляд не завжди можна зрозуміти, що перед вами саме гортензія. Але той факт, що ця квітка буде виділятися серед інших прикрас вашої ділянки – це точно. До того ж у цієї рослини дуже тривалий термін цвітіння, а це означає, що вона буде радувати вас досить довго.

Багато дизайнерів і садівників використовують гортензію в якості основної декоративної рослини, оскільки вона добре виконує роль акценту на ділянці. Гортензії самі по собі можуть сильно відрізнятися за зовнішнім виглядом, тому їх поділяють на кілька видів:

 • «Белла Анна». Цей сорт має насичений рожевий відтінок, а по формі відноситься до кулястих. У діаметрі доросла рослина здатна досягати трьох метрів, а цвітіння здатне тривати аж до глибокої осені.
 • «Анабель». Цей чагарник цвіте настільки насичено і яскраво, що його можна помітити навіть здалеку. З великої відстані він виглядає як велика кульбаба за рахунок сліпуче-білого відтінку квіток. Посадка і догляд у відкритому грунті цього виду гортензії садової здійснюється восени, тому головне – грамотно вибрати день для висадки. Після того, як рослина перезимувала, вона залишається насичено-зеленого кольору на деякий час.
 • «Грандіфлора» . Цей вид здатний цвісти більше чотирьох місяців, а його квітки мають яскраво-червоний відтінок.
 • «Ванілла Фрейзе». Ця квітка має ніжно-рожеві і світло-бежеві бутони. Вона любить тепло, тому краще всього висаджувати її саме навесні, перед теплими днями.
 • «Пінкі Вінкі». Квіти мають гостру форму, а колір може варіюватися від ніжно-рожевого до багряно-червоного або навіть сливово-фіолетового.

ЯК ГРАМОТНО ПОСАДИТИ ГОРТЕНЗІЮ

Ця рослина дещо своєрідна, але не варто думати, що вам буде складно висадити її на своїй дачній ділянці або на території вашого квітника біля приватного будинку. Успішно посадити і грамотно доглядати за рослиною під силу навіть садівникові – початківцю.

Найголовніше при посадці і догляді у відкритому грунті – звірятися з інструкціями та фото, які допоможуть вам наочно зрозуміти, що саме необхідно буде зробити, щоб гортензії у вас було комфортно.

Для початку необхідно правильно вибрати місце, куди ви хочете посадити цю рослину. Найкраще здійснювати посадку і догляд у відкритому грунті на північному заході, оскільки саме ця сторона підходить найкраще для гортензії садової. Ця квітка вимагає великої кількості сонячного світла, тому намагайтеся забезпечити їй це. Гортензію краще висаджувати навесні, або ж ранньою осінню. Найоптимальнішим часом для посадки цієї рослини буде травень, або початок вересня.

Перед посадкою і доглядом у відкритому грунті важливо зрозуміти принцип її розмноження, оскільки саме від цього буде залежати правильність висадки цієї рослини. Розмноження гортензії відбувається або ж окремими кущами, або живцями.

Для того щоб правильно висадити рослину, необхідно зробити наступні дії:

 • викопати ямку, яка буде займати територію близько 60 см;
 • якщо ви плануєте висадити кілька кущів, то відстань між ними має бути не менше півтора метрів;
 • в ямку необхідно помістити спеціальне добриво, що складається з торфу, грунту і перегною.

При цьому не варто додавати в якості добрива вапно, оскільки для гортензії воно є особливо згубним. Часто посадка і догляд у відкритому грунті гортензії садової проводиться специфічним чином.

Спочатку викопується ямка, в неї засипаються добрива, і заливається вода, а потім її знову закопують і вичікують деякий час. Після цього можна проводити посадку рослини. Робиться це для того, щоб наситити грунт додатково киснем і одночасно перевірити, наскільки проникає в грунт повітря.

Коли ви висаджуєте рослину, враховуйте той факт, що шийка квітки повинна знаходитися на рівні грунту. Після того, як ви помістили саджанець в ямку і добре присипали його землею, необхідно ретельно його полити.

ЯК ПРАВИЛЬНО ДОГЛЯДАТИ ЗА РОСЛИНОЮ

Доглядати за гортензією досить просто, якщо розуміти сам принцип. Весь догляд полягає в тому, щоб періодично рихлити землю, поливати рослину і підгодовувати її корисними мінеральними і органічними речовинами. Іноді необхідно проводити мульчування, щоб волога з грунту випаровувалася не так швидко. Мульчувати рекомендується на початку літа за допомогою торфу або тирси.

Грамотна посадка і догляд

Важливо вміти правильно підрізати кущі, щоб скинути з них зайву ношу, а також треба стежити, щоб всі корисні речовини не йшли на підживлення непотрібних рослині відростків. Правильна обрізка рослини повинна проводитися обов’язково навесні, до того моменту, коли у рослини почнеться вегетація.

Обрізка необхідна гортензії для того, щоб прибрати всі старі і непотрібні пагони і при цьому залишити молоді. Якщо ви помітили відросток або цілу гілочку старого куща, то краще за все буде зрізати його практично під корінь. На маленьких пагонах, які залишаться після цієї процедури, будуть розвиватися молоді пагони.

ЯК ПРАВИЛЬНО ГОДУВАТИ ГОРТЕНЗІЮ ЗА ДОПОМОГОЮ ДОБРИВ

Після того, як ви посадили гортензію перший раз, перші кілька років вона не вимагатиме будь-якої додаткової підгодівлі. Однак після закінчення цього часу необхідно знову дати рослині запас мінеральних і органічних речовин, щоб вона змогла розвиватися далі.

Справа в тому, що за кілька днів увесь запас корисних речовин з грунту практично зникне, тому рослині буде нічим годуватися.

Підгодовувати рослину через кілька років від дня посадки необхідно наступним чином:

 • при настанні весни слід внести добриво під кожен кущ гортензії, причому це добриво має включати фосфор, азот і калій;
 • повторно підгодувати гортензію необхідно в той момент, коли на кущах рослини з’являться перші бутони (найкраще використовувати калій і суперфосфат);
 • під кінець сезону необхідно внести трохи курячого посліду або коров’ячого гною під кожен кущ, оскільки крім хімічно складних з’єднань рослині необхідні органічні компоненти.

ЯК ГОРТЕНЗІЯ СПРИЙМАЄ ХВОРОБИ І ШКІДНИКІВ

Гортензія досить стійка по відношенню до різних видів шкідливих комах, але при цьому вона може підхопити деякі види захворювань. Для того, щоб цього не допустити, використовуйте настій часнику. Змішайте часник, стружку господарського мила і воду, після чого полийте місце навколо гортензії. Завдяки такому настою ви не тільки проведете профілактику деяких захворювань, але і віднадите найбільш настирливу гостю гортензії – тлю.

Ви можете не турбуватися, що шкідливі комахи, а також різні хвороби зашкодять вашій ролині – часниковий настій є надійним захистом від цих недуг.


Не пропустіть