Післяпологова депресія: чому вона виникає і як допомогти мамі?

У нашому суспільстві післяпологову депресію все ще намагаються не визнавати. І це погіршує ситуацію для багатьох жінок, які соромляться звернутися за допомогою навіть до близьких.

Як показують дослідження, з післяпологовою депресією стикаються близько 20% жінок. При цьому не має значення, скільки дітей у жінки – кожна нова вагітність переживається інакше, ніж попередня.

Причин для її розвитку багато. Перш за все, це гормональні зміни, які відбуваються в організмі. Крім того, часто молода мама залишається одна з дитиною, не маючи можливості хоча б на деякий час переключитися і нормально відпочити. Але навіть якщо матері активно допомагає батько або інші родичі, це не гарантує відсутність післяпологової депресії.

Є фактори ризику. Найчастіше з післяпологовою депресією стикаються жінки, у яких спостерігалася депресія в інші періоди життя. Також ця проблема часто стосується жінок, у яких народився малюк з проблемами із здоров’ям, небажана дитина.

Ще один фактор ризику – життєві обставини. Якщо у молодої мами трапилися неприємності, не пов’язані з дитиною, це може вплинути на розвиток післяпологової депресії.

Як правило, післяпологова депресія триває від декількох днів до декількох місяців. Найчастіше стан поліпшується, коли гормональний фон приходить в норму. Але іноді жінкам потрібна серйозна допомога. Якщо молода мама втрачає інтерес буквально до всього, включаючи власну дитину, то краще звернутися за допомогою до лікаря.

Часто достатньо проявити турботу до молодої матусі – дозволити їй відпочити, присвятити час собі, заспокоїти. Якщо дитина хвора, то рекомендується докладно поговорити з лікарем, можливо, пройти якесь навчання. Чим більше мама буде знати про захворювання дитини і правильний догляд, тим спокійніше вона буде себе почувати.

Джерело 7mednews.ru

Не пропустіть