Чому хочеться пити: 8 серйозних причин

Зрозуміло, якщо у вас було виснажливе тренування, або ви провели півдня прибираючи квартиру, або влітку – пріючи під жарким сонцем, організму потрібен додатковий обсяг рідини. Тіло на 70% складається з води і дуже чутливе до її нестачі, що буде виражатися в наполегливих сигналах про поповнення запасів.

Якщо не задовольнити запити вологолюбного організму, ви ризикуєте отримати зневоднення, що нерідко супроводжується втомою, слабкістю і запамороченням. Щоб уникнути таких неприємностей, Намагайтеся не відкладаючи втамувати спрагу і, головне, розібратися в причинах її виникнення.

Одна з найпростіших причин: ви просто занадто мало п’єте, пора відновлювати баланс рідини, вживаючи рекомендовані дієтологами 2 літри чистої води щодня (в середньому 30 мл на 1 кг маси тіла). Деякі вважають, що пити потрібно тільки при виникненні спраги, але це невірно. Це, як правило, – сигнал зневоднення, доводити до якого організм зовсім небажано.

Але іноді може здатися, що спрага не зникає, скільки би води ви не поглинали протягом дня. Можливо, тому що з вашим організмом відбувається щось, і час поговорити з лікарем.

Хронічний стрес

За різних, але, як правило, добре відомих вам причин наднирники починають продукувати гормони стресу, що може привести до запаморочення, занепокоєння і викликати сильну спрагу. Єдиний спосіб довгострокового вирішення проблеми – менше напружуватися і вчитися абстрагуватися від переживань.

Менструація

Рівень статевих гормонів – естрогену і прогестерону – впливає на баланс рідини, так само як і на втрату крові.

Проблеми щитовидки

Щитовидна залоза відповідає за вироблення гормонів, які допомагають регулювати енергію, температуру тіла та інші важливі функції. Симптоми проблем для обговорення з лікарем – занепокоєння, пітливість, сухість у роті.

Сечогінний ефект будь-яких препаратів або продуктів

Їжа, напої та препарати з сечогінною дією викликають спрагу, тому що змушують організм втрачати більше рідини, ніж зазвичай. Найпоширеніші приклади: кава, чай і алкоголь.

Діабет

Цукровий діабет першого і другого типу збільшує ризик зневоднення, особливо якщо ви не підозрюєте про цю проблему. Коли рівень цукру в крові дуже високий, організм змушує нирки працювати інтенсивніше, щоб позбутися від надлишку глюкози. Виходить той же ефект, про який сказано вище.

Низьковуглеводні дієти

Вуглеводи затримують рідину в організмі (1 г вуглеводів пов’язує близько 4 г рідини), і якщо скоротити кількість споживаних вуглеводів, тіло втрачає вологу і реагує, відчуваючи спрагу.

Вагітність

Безпричинна спрага і постійні бажання сходити в туалет – поширені симптоми вагітності. Протягом першого триместру обсяг крові в організмі збільшується, в результаті чого нирки виділяють більше рідини. Часті позиви в туалет можуть спровокувати дисбаланс рідини в організмі, який потрібно відновлювати – але неодмінно під наглядом лікаря.

Джерело elle.ru
Не пропустіть