В'яжуть всі! Ну, або майже все. А ті, хто ще не в'яжуть, обов'язково збираються! Адже рукодільні наряди як ніколи в моді. Головне, вибрати правильні нитки і спиці, а також знати «пару військових хитрощів». Якщо ви ще не ас у в'язанні, ми допоможемо їм стати!

ЯК ПІДІБРАТИ спицями

При підборі спиць слід керуватися наступним правилом: спиці повинні бути товще пряжі в 2 рази.

Однак кінцевий вибір завжди залишається за в'язальниць, оскільки вибір спиць специфічний і залежить від щільності в'язання.

Кожен комплект спиць має свій номер і вказується в міліметрах. Так, № 5 слід вважати як «спиці діаметром 5 мм». Зараз існує велике різноманіття спиць. Найміцніші з них – сталеві, які не гнуться і не залишають слідів на пряжі.
Пластмасові спиці ідеальні для в'язання м'якою пряжі. Алюмінієві – найлегші, але, на жаль, непридатні для в'язання світлих ниток, так як бруднять пряжу.

Нарешті, найприємніше тримати в руках бамбукові спиці, які виготовляються з дерева і на вагу практично невагомі.
Спиці бувають декількох видів – закриті, або звичайні (відкритий кінець з одного боку і кулька з іншого), відкриті, або кругові (спиці з'єднуються між собою дротом або тонким джгутом).

Вибирати потрібно добре відполіровані спиці, в іншому випадку нитка буде чіплятися за спицю.

ВИБИРАЄМО пряжі

Щоб в'язане виріб вийшов гарним, важливо правильно підібрати пряжу.

 • Альпака. Вовна лами й альпака має порядку 20 колірних відтінків – від чисто білого до чорного. Перевага цієї вовни полягає в тому, що вона не звалюється і не утворює катишков, будучи досить щільною.
 • Ангора не використовується в чистому вигляді, оскільки вона, з одного боку, досить дорога і, з іншого, не еластична. Пухнаста і тепла за своїми властивостями, ангора входить до складу акрилу або мериносової вовни.
 • КАШЕМІР також не використовується в чистому вигляді, оскільки схильний до тертя і утворенню катишков. Тому додається в шерстяні волокна, надаючи їм м'якість та еластичність.
 • Мериносової вовни краща для в'язання дитячих речей через свою м'якості. У чистому вигляді ця пряжа досить дорога, але для того, щоб зробити її дешевше, в неї додають інші волокна.
 • Бавовняної пряжі є досить специфічною – вона важка і не еластична, сідає, зате добре фарбується, а у виробах з неї буде комфортно при температурі від +15 до – 20.
 • ВОВНА добре утримує тепло, але швидко утворює катишки, розтягується при пранні. Зараз найбільш часто використовується в поєднанні з акрилом.

ТІ САМІ СЕКРЕТИ

 • Зшиває вироби тільки тією ниткою, з якою вони пов'язані, використовуючи голку або гачок
 • Петлі для гудзиків краще обробляти обметочниє швом
 • Вироби, пов'язані візерунком «гумка», а також із синтетичної пряжі, не відпарювати і не прасують. Прасують напівшерсть, бавовна і льон, вовна тільки відпарювати.
 • Вироби, пов'язані з вовняного трикотажу, прати потрібно у воді при температурі +27. Не можна викручувати – лише легкий віджимання. Потім виріб слід загорнути в рушник, знову легко віджати і покласти сушитися на рівну поверхню, а не вішати
 • Щоб пов'язана річ довше зберігала форму, ні в якому разі не вішайте її на вішалку, краще акуратно скласти в шафу
 • З пряжі темних тонів краще виходять складні однотонні візерунки, а зі світлих – різні малюнки
 • Закритими (звичайними) спицями в'яжуться великі деталі із закритими кромками (перед і спинка вироби, шарфи та ін.) Відкриті (кругові) спиці зручні в в'язці широких деталей, а також їх можна використовувати для в'язання невеликих жилетів без швів.

Успіхів у рукоділлі!

 

MAXCACHE: 0.47MB/0.00072 sec