Забудькуватість або Альцгеймер: 5 важливих відмінностей, які потрібно знати

Деяке ослаблення і зниження пам’яті – нормальне явище для людей старшого віку. Але саме з цієї причини ми часто пропускаємо перші ознаки хвороби, що розвивається Альцгеймер у наших близьких – адже це захворювання теж починається з невеликої забудькуватості, пише Вона. Перевірте, чи немає у вас або ваших близьких цих ознак, які можуть свідчити про хворобу, що розвивається.

Забування імен близьких людей

Чим старшими ми стаємо, тим більше часу і зусиль вимагають звичні дії, в тому числі когнітивні. І плутати імена близьких можуть всі. Але якщо ми маємо справу з початком синдрому Альцгеймера, то з кожним разом на згадування потрібного імені потрібно буде дедалі більше часу, а невдачі можуть викликати все більше розладів. Зверніться до лікаря, якщо ви самі або ваші близькі з кожним разом все важче згадуєте близьких і їх імена.

Погіршення здібностей до орієнтації

Одна з найбільш насторожуючих ознак – якщо ваші близькі починають губитися в знайомих і звичних місцях. Заблукати по дорозі в магазин, в який до того ходили раз в тиждень, або на короткий час втратити орієнтацію в звичному дворі – все це ознаки, які вимагають негайного звернення до лікаря. Вони властиві саме хворобі Альцгеймера і не мають нічого спільного з типовими проявами віку.

Проблеми з підбором слів

Довгі «зависання» в спробах згадати забуте слово, вживання абсолютно невідповідних слів (наприклад, «стілець» при позначенні дивана) і навіть придумування власних слів – все це може бути ознакою хвороби, що починається. Ще одна ознака, яка допоможе відрізнити вікову забудькуватість від хвороби Альцгеймера – людина в підсумку все-таки згадує слово і надалі не має труднощів з його вживанням.

Втрата речей

Якщо ви або хтось із близьких почав все частіше забувати речі в не призначених для цього місцях (наприклад, ключі в морозилці), це привід звернутися до лікаря. Знову ж таки, контрольною ознакою виступає здатність в кінці-кінців згадати, куди ж все-таки ви поклали свої ключі – чим частіше це вдається, тим вищі шанси, що ви маєте справу зі звичайною віковою забудькуватістю. А ось якщо рахунок не на вашу користь – варто звернутися до лікаря.

Труднощі з виконанням звичних завдань

Старіння, хоч і послаблює наші увагу і пам’ять, як правило, не впливає на здатність справлятися зі звичними завданнями – такими, як перевірка та оплата рахунків або приготування звичних страв. А ось хвороба Альцгеймера забирає у нас здатність керувати рутиною і краде навички, напрацьовані протягом життя. Хтось із ваших близьких перестав справлятися зі звичними завданнями? Зверніться до лікаря!


Не пропустіть