Який сир не псує фігуру

Величезне місце серед подібної їжі займає сир, а точніше сири, яких величезна різноманітність.

Одні сорти сиру більш прийнятні для фітнес харчування, інші менше, але в будь-якому випадку це виключно корисний і поживний продукт, рекомендований багатьма дієтологами і його цінність для активно займається фітнесом людини незаперечна

Тому сьогодні ми поговоримо про сирах, про їх відмінності і переваги одного сорту перед іншим у системі фітнес харчування.

Почнемо з твердих сортів.

Едамського сир. У нашій країні дуже поширений під назвою Голландський сир. Його найближчий родич сир Гауда. Вони обидва відносяться до твердих нарізною сортам. Смак едамского злегка горіховий, а аромат тим сильніше, чим більше зрілість сиру. Едамського сир роблять у багатьох країнах світу, настільки він популярний. Цей сорт прекрасно підходить для фітнес харчування, так як він відносно не жирний 28% і в теж час дуже багатий білками 25%. Загальна калорійність 352ккал. Едамського сир це прекрасний сніданок і десерт.

Сир Чеддер істинно англійський твердий сорт сиру. Чеддер зріє від 60 – 180 днів іноді навіть більше, має злегка кислуватим горіховим смаком. Цей сорт один з вироблених в світі. Він кілька жирніше едамского в 100 грамах чеддера 32 грами жирів, білків 23 грама калорійність ж становить 392 ккал.

Мюнстер твердий сир родом з Франції. Його жирність не настільки велика як у Чеддер і складає 29 грам на сто грам, білків ж навпаки більше 26 грам. Калорійність 365 ккал. Близькими за смаковими якостями і поживним властивостям вважаються такі сири як лімбурскій, ливаро, ромадур і тільзітер.

Емментальського сир, цей твердий швейцарський сир, дуже популярний не тільки в Швейцарії, але і в Німеччині, де його часто називають Альгаусскій. Його так само виробляють у Франції та Австрії, і в Фінляндії. Жирність цього сиру становить 31 грам, кількості білка на 100 грам продукту 29 грам.

Пармезан це король всіх сирів. В Італії батьківщині цього сорту сиру роблять кілька його різновидів. Пармезан найтвердіший з усіх твердих сортів сиру при цьому він ще і не жирний 32% жиру в сухій речовині. Цей сир дозріває до 10 і іноді навіть більше років. При чому за твердженнями фахівців з роками він стає тільки краще і верже. Приходить час, коли розколоти таку сирну головку можна лише за допомогою молотка. Звичайно, не весь сир, який ви бачите на прилавках дозріває 10 років, зазвичай термін дозрівання пармезану становить 3-4 роки. Пармезан майже завжди вживають в тертому вигляді. До речі на виході з льоху сирну головку обстукують спеціальними молоточками, з метою визначення «здоровий» чи сир чи ні. До речі, якщо виявляють яке або порушення, то цей сир йде в відбраковування. Його перетирають і продають уже тертим і розфасованим. Так що пам’ятайте, що свеженатертий пармезан не йде ні в яке порівняння з розфасованим протертим і висушеним сиром. У 100 грамах сиру міститься жирів 28 грам, білків 33 загальна калорійність 292 ккал.

Грюйер теж дуже твердий сорт швейцарського сиру, але він трохи жирніше пармезану. Жиров 31 грама, Білків 27 грам загальна калорійність в ста грамах продукту міститься 396 ккал.

Рокфор це в наш час всім відоме творіння французьких сироварів. У нашій країні користується величезною популярністю. Але пам’ятайте, справжній Рокфор виготовлений обов’язково з овечого молока. У сирну масу додають трохи гребка під назвою пеніцілліум рокфорті який вирощують на житньому хлібі. Власник гротів, де вирощують рокфор, домоглися того, що виробництво даного сиру є їх монополією. Звертайте увагу, на упаковці істинного рокфору красується червона друк овечка в овалі. Трохи крихке тіло рокфору пронизане жилками цвілі. Цей сир називають аристократичним сиром. Його калорійність трохи нижче, ніж у попередніх сортів 332 калл на сто грам. Вміст жирів 30 грам, білків 17 грам на сто грам продукту.

Гаргонцола це гідний конкурент рокфору. Цей сир дуже знаменитий і проводитися не тільки в Італії а й у багатьох країнах Європи і США. Тіло у цього сиру м’яке, але відносять його до напівтвердих сирів. Є кілька видів Горгонцола, але справжня гірська зустрічається рідко, і вона має сильний запах і гострий смак. Найбільш популярна форма не гостра і з пікантним смаком ніжний варіант. Горгонцола ще менш жирна, ніж Рокфор і має жирність 26 грам на 100 грам речовини, білків ж 19 грам, калорійність 310 ккал.

Камамбер французький сир не настільки широко поширений в Росії. Зараз його виробляють в багатьох районах Франції, але знавці стверджують, що найкращий Камабер з його батьківщини, тобто Нормандський. У ста грамах Камабера міститься жирів 23 грама, білків 21 грам, калорійність 291ккал.

Брі це знаменитий французький сир. Смак тонкий з горіховим присмаком. У Франції випускають кілька різновидів цього сиру бри-де Мо, бри – де Мелен, брі де Кулом. У ста грамах цього сиру міститься жирів 23 грама, білків 21 калорійність 291 ккал.

Знаменита і популярна нині Фета є грецьким м’яким сиром з овечого молока. У 100 грамах жирів 24, білків, 17общая калорійність 290 ккал. Можливо Фета є прабатьком всіх сирів середземномор’я.

Якщо хтось подумає, що назва Маццарелла ні про що не говорить і навряд чи цей сир відомий у нас в країні то це буде його помилкою. Саме цей сорт широко використовується при приготуванні піц. А піца зараз дуже популярна. Класичний сир проводитися виключно з молока буйволиць, але в наш час його виробляють і з коров’ячого молока. Це не жирний сир його складу: жирів 24 грама, белков18 грам, калорійність 240 ккал.

Бринза в ста грамах продукту жирів 20, білків 20 загальна калорійність 260 ккал. Цей сир воістину даний фітнес харчування, набагато менш жирний, ніж попередні сорти, і до того ж чудово поєднується з овочами.

Сулугуні це грузинський ропні сир, дуже популярний у нашій країні. У 100 грамах цього сиру міститься: жирів 24 грама, білків 20 грам, калорійність 290 ккал.

Російський сир всім добре відомий, його калорійність 360 ккал, жирів в ста грамах міститься 29 грамів білків 25 грам, пишеfitnesru.com.

MAXCACHE: 0.47MB/0.00068 sec