Як знизити ризик ускладнень при коронавірусу: рекомендації лікаря

Доктор медичних наук Пол Марік присвятив своє життя вивченню легеневих захворювань і порятунку хворих. Він один з перших, хто опинився на передовій під час спалаху коронавірусної інфекції в США. Лікар дає цінні рекомендації тим, хто прагне захистити свій організм від вірусу, і ефективність його призначень підтверджена численними дослідженнями.

Ми розповімо про рекомендації лікаря, при дотриманні яких пацієнтам з COVID-19 вдалося уникнути сумних наслідків.

Рекомендації експертів щодо лікування COVID-19

Зрозуміло, перебіг захворювання індивідуальний у кожного пацієнта. Але доведено, що ці препарати дозволяють зменшити ризик ймовірних ускладнень:

  • вітамін C – двічі на добу по 500 мг разом з кверцетином (в такій же кількості двічі в день). У важких випадках вітамін вводиться внутрішньовенно і в порівнянні з глюкокортикостероїдами він більш ефективний, дозволяє максимально знизити ймовірність летального результату. З метою профілактики варто віддати перевагу легко засвоюваним формам вітаміну, які не зашкодять слизовій шлунку;
  • вітамін D3 – в добу від 1000 до 4000 од. Без достатньої кількості цього мікроелементу імунна система не може нормально функціонувати;
  • мелатонін – на ніч по 0,3-2 мг. Доведено, що у пацієнтів з COVID-19 збивається режим сну і тому їм обов’язково варто призначати мелатонін. Він важливий для правильної роботи всього організму;
  • цинк – щодня від 75 до 100 мг, з часом дозування можна знизити до 50 мг. Близько 25% населення страждає від нестачі цинку в організмі, що найчастіше пов’язано з неправильним харчуванням або тривалим прийомом певних препаратів. Цинк в більшій мірі потрібен тим, хто хворий на цукровий діабет, оскільки в цьому випадку мікроелемент швидко виводиться з сечею;
    магній – в деяких випадках вводиться внутрішньовенно.

Офіційно всім нам рекомендують тільки пасивну профілактику – маски, рукавички, часте миття рук … Але в боротьбі з пандемією кожен повинен подбати про власний організм і забезпечити йому належну підтримку зсередини.

Читайте також: 7 неочевидних ознак того, що ти вже перехворіла коронавірусом

Що ще важливо при профілактиці COVID-19

Є ще кілька мікроелементів, надлишок або дефіцит яких в організмі може спровокувати різні порушення, що істотно погіршить ситуацію при зараженні коронавірусною інфекцією.

Наприклад, після заборони застосування в бензині свинцю у вигляді антидетонатора стали використовувати марганець. А надлишок цього мікроелемента в організмі скорочує тривалість життя. Марганцеві сполуки у великій кількості знаходяться поруч з проїжджою частиною. Але перш ніж почати чистку організму від марганцю необхідно перевірити рівень його природного антагоніта – міді. При нормальному рівні міді ризик інтоксикації марганцем знизиться в рази.

Не менш важливий мікроелемент – ртуть. До отруєння більш схильні ті, хто часто вживає рибу. До слова, в ікрі накопичується набагато менше ртуті, ніж в самій рибі. Антігоністом ртуті служить селен. При його дефіциті часто виникає герпес, підвищується втома, страждає серце.

До алергій і запалень часто призводить брак калію. Розвитку атеросклерозу сприяє дефіцит хрому. Астенія та зниження адаптації до фізнавантажень – найчастіше результат нестачі кобальту.

Відстежити, в якому стані знаходиться організм, можна за аналізом крові, а краще волосся. Саме волосся «зберігає» всю інформацію про мікроелементи, корисні і токсичні. Такий аналіз коштує не дорого і дає повне уявлення про те, що потрібно коригувати, щоб убезпечити себе або мінімізувати ризик розвитку ускладнень при хворобі.


Не пропустіть