Автор: Олена Ситникова

У кожного з нас час від часу виникає відчуття: все, чим ми займаємося – повна дурниця. Хочеться кардинально змінити своє життя, але от як – невідомо. Якщо ви все ж мають намір знайти справу свого життя, то приступайте негайно!

1. Відмовтеся від рефлексій. Це означає – не страждайте попусту, не «пережовуйте» неприємні події та факти, які зайвий раз підтверджують, що ви займаєтеся не своєю справою. Не думайте про це взагалі! Кожен раз, коли ви будете відчувати, що ось-ось потонете в безодні негативних і неконструктивних думок – просто відключайте мізки.

Робити це можна по-різному: гучною музикою в навушниках, розмовою з колегою або подругою, терміновою роботою (так-так, тієї самої, обридлої).

2. Дайте собі невеликий перепочинок. Як правило, достатньо двох днів. Але дуже важливо, щоб в цей час ви були вільні від своїх повсякденних зобов’язань і могли присвятити час собі. Оптимальний варіант – виїхати на вихідні в інше місто, в якому ви вже колись були і відчуваєте себе там комфортно. В цьому випадку у вас не буде спокуси дивитися визначні пам’ятки цілими днями, і ви зможете як слід поміркувати.

3. Шукайте виклик. Не варто мучити себе питаннями: чим би мені зайнятися в житті? Яка мета мене приваблює? Всі ці стандартні і банальні питання вже настільки набридли, що відповіді на них не знайти, якщо діяти «в лоб».

Натомість постарайтеся знайти складну (по-справжньому складну) завдання, при думці про яку у вас з’являвся б запал, бажання довести щось оточуючим.

4. Згадайте про дитячі мрії. Випишіть на аркуш паперу все, про що ви мріяли в дитинстві, навіть якщо це здається вам дурним. Нехай вас не бентежить велика кількість пунктів, а от якщо їх дуже мало – це означає, що ви глибоко «закопали» дитини в собі, і вам варто виправити цю ситуацію. Побалуйтесь, дозвольте собі деякий час побути абсолютно несерйозною – і відчуєте, як до вас повертаються дитячі мрії. Не упускайте це відчуття, а навпаки, намагайтеся посилити його. І – записуйте все, що приходить в голову.

Потім подивіться на складений список з описаної в пункті № 3 точки зору.

5. Будьте послідовні. Вибравши одну задачу, яка викликає у вас відчуття куражу, не відступайте. Проблема більшості людей, які мучаться в пошуках цілей, полягає в непослідовності. Вони хапаються за одне завдання, потім кидають її, як тільки первинний ентузіазм згас, знаходять щось нове і знову по колу. В результаті вони не бачать ніяких результатів і згодом розчаровуються в собі.

Постарайтеся довести почате до кінця – і ви відчуєте, скільки енергії у вас з’явилося. Більше того – чим більших результатів ви будете досягати, йдучи в обраному напрямку, тим легше стане рухатися вперед. І поступово вас назавжди покинуть сумніви в правильності свого покликання!

Теги: пошук мети, кар’єрний тупик, пошук покликання.

Tagged with:
 

MAXCACHE: 0.83MB/0.00033 sec