Як захистити організм від декількох вірусів одразу

Вчені з Массачусетської лікарні загального профілю (США) у співпраці з колегами з Німецького центру дослідження раку зробили відкриття, яке може привести до створення універсального способу лікування відразу від безлічі інфекційних захворювань.

Результати дослідження опубліковані в журналі Cell Reports.

Віруси являють собою постійну загрозу для людства, і це в черговий раз довів спалах смертельного коронавірусу в Китаї. Проти деяких з них на постійній основі розробляються вакцини, але процес займає багато часу, допомагає не всім і, найголовніше, не захищає від нових вірусів.

Вчені виявили слабке місце більшості вірусів – це білок AGO4. Тільки клітини з дефіцитом AGO4 гіперчутливі до різних вірусних інфекцій, включаючи грип, відзначають експерти. Досліди проводилися на мишах.

Простіше кажучи, низький рівень AGO4 підвищував ймовірність інфікування клітин. Підвищення рівня цього білка може допомогти зміцнити імунну систему.

– Мета полягає в тому, щоб зрозуміти, як працює наша імунна система, щоб створювати методи лікування, які працюють проти цілого ряду вірусів, а не тільки вакцини проти якогось конкретного, – зазначає керівник дослідження Кейт Джеффрі.

Влада Китаю 31 грудня повідомили ВООЗ про спалах невідомої пневмонії в місті Ухані провінції Хубей. Пізніше ВООЗ визнала спалах надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Нове дослідження показало, що новий коронавірус, який тепер офіційно іменується COVID-19, може залишатися активним на поверхні предметів протягом тижня або навіть більше.

Джерело 7mednews

Не пропустіть