Як захистити дітей від лейкемії: поради лікарів

Близько 3 000 дітей щороку стикаються з такою неприємною недугою, як лейкемія. Це рак клітин крові, який починається в кістковому мозку. На даний момент не існує одного профілактичного засобу, який зміг би позбавити від ризику отримати таке страшне захворювання. Однак можна здійснити ряд заходів, щоб спробувати захистити дітей від лейкемії.

Уникати радіації

Слід подбати про те, щоб діти знаходилися подалі від впливу високих доз радіації. Найчастіше саме це збільшує ризик розвитку лейкемії. Варто згадати вибух в Хіросімі, після якого різко зросла кількість хворих і тих, хто потрапив в групу ризику. Навіть невеликі дози радіації здатні збільшити ймовірність недуги у дітей. Це відноситься і до рентгенівських променів, комп’ютерної томографії, променевої терапії. Саме тому варто відповідально ставитися до вибору діагностики та лікування, зайвий раз не наражати дитину їх шкідливій дії.

Вплив бензолу

Бензол – це хімічна основа різних хімічних речовин, наприклад, бензину, мастильних матеріалів, пестицидів. У нього солодкуватий запах, який легко поглинається під час дихання, проникаючи навіть в шкіру. За статистикою, серед людей, які піддавалися впливу бензолу, кількість хворих на лейкемію набагато вища.

Відмова від куріння

Дитину варто берегти від шкідливого впливу тютюну. Це стосується не тільки особистого куріння, але і куріння поблизу дітей. Бензол випускається з сигаретним димом, до того ж в них є і радіоактивні речовини. Пасивне куріння може посилити його вплив. Тому краще відмовитися від куріння хоча б поблизу дітей – вдома, в під’їздах та інших громадських місцях, де можуть перебувати діти.

Хіміотерапія

Необхідно остерігатися ризиків, які пов’язані з певними типами хіміотерапії. Діти, які проходять таке лікування, мають більший ризик розвитку вторинного раку, як гострий мієлоїдний лейкоз. Він може проявитися протягом п’яти-десяти років лікування. Всьому виною алкілуючі препарати, які включають в себе алкільні групи, які ушкоджують ДНК клітин. При проходженні хіміотерапії необхідно обговорити план лікування з лікарем.

Відмова від алкоголю

Відмовившись від алкоголю під час вагітності, можна збільшити ймовірність того, що ваші діти ніколи не зіткнуться з лейкемією. Є ряд досліджень, які стверджують, що спиртне і вагітність можуть призвести до сумного результату, збільшуючи ризик лейкемії у ще ненародженої дитини.

Здорове харчування

Здоров’я дітей потрібно підтримувати за рахунок правильного харчування. Здорова їжа дозволить зміцнити організм дітей і знизити ризик лейкемії. Для цього в раціоні повинно бути багато овочів, фруктів, нежирних типів м’яса і риби.

Фізична активність

Дітей потрібно привчати до активного способу життя. Фізичні вправи не тільки сприятимуть збереженню гарної форми, але й зміцнять імунну систему. Як мінімум годину в день слід приділяти спорту або активним іграм. А ось час на ігри за комп’ютером та сидіння перед телевізором слід обмежити.

Сон

Діти повинні як слід висипатися. Сон сприяє відновленню. Діти до трьох років повинні спати 12-14 годин на добу, 4-6 років – 10-12 годин, а від 7 до 12 років сон повинен становити не менше 10-11 годин. Підліткам слід спати 8-9 годин на добу.

Джерело

 


Не пропустіть