Як визначити за диханням, що починається рак

Вчені з Нідерландів розробили пристрій, здатний за запахом дихання діагностувати у пацієнта синдром Баррета. Його назвали «електронний ніс».

Синдром Барретта – передраковий стан, часто приводить до раку стравоходу. У пацієнтів з цим діагнозом клітинний покрив стравоходу змінюється і може атипово розростатися.

Синдром Барретта не має яскраво виражених симптомів, але частіше зустрічається у людей з кислотним рефлюксом, особливо у чоловіків після 50 років з надлишковою вагою.

Сучасний метод діагностики синдрому Барретта заснований на інвазивній та дорогій ендоскопії.

Новий пристрій тестували на 402 пацієнтах, яким призначили ендоскопію. У 129 з них згодом було діагностовано синдром Барретта, у 141 – гастроезофагеальну рефлюксну хворобу.

Перед проведенням ендоскопії кожному пацієнту запропонували подихати в «електронний ніс». Цей портативний пристрій здатний визначати різні леткі молекули. Деякі з них можуть служити ознаками ряду захворювань, відображаючи зміни в клітинах. Конкретна комбінація летючих молекул в дихальній пробі виступає як ознака передракового стану.

Вчені повідомили, що за результатами тестування «електронного носа» він може правильно ідентифікувати пацієнтів з стравоходом Барретта в 91% випадків, а відсутність даного захворювання – в 74% випадків.

Рак шлунка займає третє місце в світі за смертністю і п’яте місце за поширеністю.

Джерело 7mednews

Не пропустіть