Як вибрати правильну червону ікру: 9 порад від кухаря-технолога

Новорічний стіл неможливо уявити без олів’є, оселедця під шубою, шампанського і головної розкоші – бутербродів з ікрою, пише Вона. Але як вибрати правильну і смачну ікру, якщо в магазині ви бачите тільки банку з декількома написами, яку не можна відкрити до покупки?

Ми запитали поради у дипломованого повара-технолога і дізналися головні секрети вибору якісної ікри для новорічного торжества.

Вивчіть маркування

На жерстяній банці обов’язково повинно бути маркування з датою виготовлення, словом «ікра» або назвою риби (з якої добули ікру), номером заводу-виробника і номером зміни. Важливо: напис повинен бути опуклим, ніби вибитим зсередини. Втиснутий або просто віддрукований напис свідчить про підробку.

Шукайте ікру, виготовлену ближче до дати нересту

Потім подивіться на дату фасування, зазначену на маркуванні. Дуже важливо, щоб ікра була виготовлена і упакована саме в періоди нересту червоної риби. Така риба нереститься, як правило, влітку і на початку осені: наприклад, горбуша метає ікру в липні, кета – в серпні, а кижуч – у вересні. Якщо ікра розфасована в цей період – значить, вона не піддавалася заморожуванню.

А ось більш «свіжа» дата фасування – наприклад грудень, – навпаки, говорить про те, що продукт виготовлений із замороженої сировини.

Звертайте увагу на місце виробництва

Краща ікра упакована відразу на місці нересту: ікру видобувають на Камчатці, на Далекому Сході або поблизу острова Сахалін. Всі інші місця виробництва, зазначені на банці, говорять про те, що ікру добули, потім заморозили, а потім вже вирішили фасувати в іншому місці.

Вибирайте скляну чи бляшану тару

Найчастіше ікру фасують в скляні або бляшані банки – так простіше зберегти свіжість продукту. Відразу огляньте тару: бляшана банка не повинна бути роздутою . А ось ікру на вагу варто купувати з обережністю: на ній немає маркування, її могли заморожувати і розморожувати, а також могли додавати в неї консерванти для збільшення терміну зберігання. Визначити якість продукту буде складно.

Крім того, деякі недобросовісні продавці повертають ікрі «молодість», промиваючи її розчином марганцю, щоб видалити неприємний запах.

Уникайте неконкретного напису «Ікра лососева»

Риб сімейства лососевих десятки, а в одній банці можна намішати кілька видів ікри. Тому на правильній банці з хорошою ікрою обов’язково зазначений конкретний вид риби : кета, кижуч, горбуша, форель і так далі.

Потрясіть банку з ікрою

У бляшаній закритій банці ніяк не можна побачити консистенцію ікри, але можна перевірити якість іншим способом. Злегка потрясіть банку з ікрою і прислухайтеся до звуку: якщо ви чуєте булькання – значить, розсолу всередині більше, ніж самої ікри. Такий продукт не підходить для покупки.

Подивіться на консистенцію

Якщо ви вибираєте ікру в скляній банці, то зможете відрізнити неякісний товар просто в магазині: штучні ікринки занадто яскраві, великі і круглі, не мають ядра. Якщо ікру заморожували, а потім фасували, вона виглядає «здутою» і липкою, сік з неї випливає, а розсолу більше, ніж потрібно. Таку ікру слід зберігати при температурі 4-6 ° C, а якщо умови зберігання не дотримувалися, ікра почне псуватися: розсіл буде пузиритися, ікринки втратять колір і отримають сіруватий відтінок.

Свіжа ікра 1-го сорту завжди розсипчаста, однакова за кольором і розміром, не має плівок і тріщин.

Перевірте склад

У складі ікри по ГОСТу можуть бути тільки сіль, рослинна олія, гліцерин (Е400) і 2 види консервантів – Е200 і Е211. Всі інші добавки говорять про неякісний продукт, а особливо Е239 (уротропін): він заборонений з 2010 року.

Не забувайте, що ікра різної риби виглядає по-різному

Найбільша ікра у кети – 5-6 мм в діаметрі. Вона янтарно-оранжевого кольору. Ікра горбуші – помаранчева, із середнім розміром ікринок – близько 5 мм. Майже така ж за розміром ікра кижуча (4-5 мм), у неї темно-червоний або бордовий колір. Найменша ікра у форелі – всього 2 мм, може бути червоною, помаранчевою або навіть темно-жовтою.

І ще 2 способи перевірити вже куплену ікру вдома:

  • Опустіть ікринку в гарячу воду. Натуральна ікра побіліє і опуститься на дно, штучна – розчиниться і забарвнить воду.
  • Зіпсована ікра має виражену кислинку в запаху – свіжа ікра може пахнути тільки рибою.

Пам’ятайте, що у відкритому вигляді ікра в холодильнику зберігається всього тиждень, а з бляшаної банки її краще перекласти в скляний або керамічний посуд.

 

Джерело adme

Не пропустіть