Як швидко схуднути: тільки науково обґрунтовані способи

Якщо ви докладаєте багато зусиль, але зайва вага все одно не зникає, після ознайомлення з цими способами вам вдасться знайти «слабку ланку» і зрозуміти, з чого почати шлях до стрункої фігури.

Необхідно пам’ятати про те, що процес схуднення вимагає грамотного підходу. Якщо ви не будете дотримуватися наукових рекомендацій, ви програєте боротьбу із зайвою вагою. Але якщо ви твердо маєте намір змінити свою зовнішність, тоді не нехтуйте порадами фахівців.

Хочу схуднути! З чого почати?

Деякі думають, що для схуднення досить зменшити кількість споживаних калорій. Але найчастіше такий метод не призводить до належного результату, оскільки при порушенні метаболізму зниження калорій призводить до підвищення стомлюваності. Перш за все, потрібно зрозуміти, які чинники впливають на метаболізм і відчуття голоду. Також необхідно зрозуміти які чинники провокують спалювання жиру. Деякі повні люди не знають, як функціонує їх організм і щоб схуднути, їм недостатньо більше рухатися і менше їсти. Щоб почати шлях до позбавлення від зайвої ваги, перш за все, потрібно:

1. Відновити циркадний ритм. Іншими словами – режим харчування. Якщо ви будете приймати їжу або працювати після півночі, то природно обмінні процеси у вашому організмі порушаться.

2. Дотримуватися 12-годинної перерви між прийомами їжі. Наприклад, якщо ви повечеряли о 7 годині вечора, то на наступний день снідати необхідно не раніше 8 ранку. І пам’ятайте, що вживання їжі після 8 години вечора в рази збільшує ризик ожиріння.

3. Приймати сонячні ванни. Сонячні промені не тільки допомагають засмагати, а й збільшують рівень вітаміну D в організмі, а нестача цього вітаміну часто викликає ожиріння. За рахунок того, що промені сонця збільшують вироблення нейротрофічного мозкового фактора, знижується апетит. А після засмаги в денний час, ввечері в організмі підвищується рівень оксиду азоту, що стимулює зниження ваги. Засмагати корисно не тільки для фізичного, а й психологічного здоров’я, оскільки цей процес допомагає зменшити окислювальний стрес і тривожність.

4. Налагодити режим сну. Оптимальна тривалість сну – мінімум 7 годин. Якщо спати менше, то ризик розвитку ожиріння істотно збільшиться.

5. Блокувати синій спектр у вечірній час. Маса тіла може збільшуватися, якщо на сітківку очей щодня потрапляє синій колір у вечірній і нічний час. При гострій необхідності погасити синій спектр освітлення у вечірній час рекомендується носити спеціальні окуляри з червоним фільтром.

6. Створити яскраве освітлення вранці. Якщо на сітківку очей після пробудження надходить зелений і червоний спектр освітлення (протягом мінімум двох годин), відбувається зміна гормонів ситості – греліну і лептину (перший знижується, другий підвищується). Тобто вплив таких спектрів допомагає знизити апетит.

7. Приймати холодний душ і частіше провітрювати приміщення. Якщо хоча б один раз в день ви будете мерзнути, це піде на користь вашому здоров’ю. Процедура загартовування поліпшує вироблення гормону щитовидки і стимулює спалювання жиру. А щоденне прийняття холодного душу тільки прискорить процес схуднення (зрозуміло, якщо до такої процедури у вас немає протипоказань).

8. Мінімізувати стрес. Будь-які стреси можуть призвести до набору ваги, оскільки підвищують в організмі рівень динорфінів і кортизолу, в зв’язку з чим, постійно хочеться їсти. Зменшити стрес можна за рахунок тренувань, медитацій і інших методів.

Рекомендації по харчуванню

Якщо ви хочете швидше схуднути, тоді вам необхідно:

  • вживати більше білкових продуктів, які сприятимуть швидкому спалюванню жиру;
  • включити в раціон свіжі овочі, фрукти, насіння і горіхи, які багаті клітковиною, корисною для кишкової мікрофлори;
  • вживати більше тваринних продуктів, що насичують організм корисними жирами;
  • виключити з раціону борошно, макаронні вироби, цукор, які можуть спровокувати підвищення рівня глюкози в крові;
  • мінімізувати споживання клейковини зі злакових;
  • вживати більше супів, які містять багато калорій, але дозволяють насититися;
  • мінімізувати вживання вуглеводів, які підвищують в крові рівень інсуліну;
  • прибрати з раціону шкідливі олії (крім оливкової).

Дотримуючись цих рекомендацій вам вдасться досягти мети – позбутися від зайвих кілограмів без шкоди для здоров’я.


Не пропустіть