Як позбутися від квіткових мошок в горщику: 4 простих способи

Невеличкий зелений куточок є практично в будь-якому будинку. Він радує око і піклується про чистоту повітря в приміщенні. Найчастіше елементарного догляду за рослинами цілком достатньо, але від появи шкідників ніхто не застрахований.

Чорні мушки – одна з таких проблем. Їх дуже складно вивести, вони швидко розмножуються і починають літати по всьому будинку. Якщо ви зіткнулися з цими комахами, не поспішайте застосовувати хімічні засоби. Існує більш безпечний спосіб.

Як позбутися від мошок в горщиках

Позбутися від грунтових мушок допоможуть ефірні олії. Найефективніші – олія герані, чайного дерева і чебрецю. Для профілактики достатньо поливати рослини раз в два тижні сумішшю трьох крапель олії на літр води. Якщо мошки вже з’явилися, кількість поливів потрібно збільшити до 1-2 разів на тиждень.

Поява комах може спровокувати і гниття коренів. Тоді потрібно оглянути їх. Якщо ви побачите ознаки ураження кореневої системи, її необхідно обробити, а рослину пересадити.

Гниття коренів в більшості випадків починається через поганий дренаж або його відсутність. При пересадці рослини упевніться, що не застоюється волога. Зверху грунт покрийте піском, він добре просихає.

Ще один метод боротьби з вошами – сірники. У кожен горщик вставте 4-6 сірників сіркою вниз. Міняйте кожні 2 дні до повного зникнення шкідників.

Часниковий настій теж непогано справляється з комахами, особливо якщо використовувати його в поєднанні з сірниками. Натріть на дрібній тертці або пропустіть через прес одну головку часнику і залийте 600 мл окропу. Дайте настоятися протягом 2-4 годин. Обприскуйте рослини свіжим настоєм, а м’якоть змішайте з верхнім шаром грунту.

Принести домашніх мошок можна із зараженим грунтом або новим вазоном. Тому важливо регулярно проводити профілактику. Народні методи так само ефективні, як і хімічні засоби. Але набагато безпечніші для вас і ваших зелених друзів.

Джерело СоВкусом

Не пропустіть