Як почати худнути і не нашкодити здоров’ю: 10 правил розумного схуднення

Немає єдиного рецепту для всіх, хто хоче позбутися від зайвих кіло. Але є принципи, які не можна ігнорувати, інакше результати будь-якої дієти розчарують.

І скільки ж?

Це залежить від багатьох факторів: віку, початкової ваги, кількості споживаних калорій, дефіциту калорій, спортивної активності. Відомо, що один кілограм жиру “важить” трохи менше 8000 калорій – від цього можна відштовхуватися в підрахунках.

Очевидно, що при схудненні не потрібно кидатися в крайності і споживати всього 500-600 ккал в день: можна нашкодити здоров’ю. Розумне зниження ваги – 2-4 кілограми на місяць, але у людей з великим перевищенням може вийти і 10 – за рахунок зайвої води.

Дієтологи не рекомендують опускати калорійність раціону нижче 1200 ккал в день, інакше виникатиме постійна втома. Перевірити це досить легко: якщо немає сил навіть на зарядку – значить, ви захопилися відмовою від їжі.

Як почати процес?

Перш за все порахуйте, скільки калорій в день ви отримуєте. Виходить, що для схуднення на кілограм за два тижні потрібно створити дефіцит в 500 ккал в день (зайву воду, що виходить, не враховуємо, тільки жир, який повинен зникнути безповоротно).

Скоротити кількість їжі спочатку нескладно. Приберіть літр газованої води – і ось вже 400-500 калорій втрачені.

Обов’язково записуйте, чого і скільки ви їсте, хоча б спочатку. Зараз модно говорити, мовляв, перейди на кетодіету і нічого не запам’ятовуй, але не всім підходить цей спосіб. Якщо ви не готові різко міняти харчові звички, почніть з їх вивчення.

Замініть фастфуд правильною їжею. Дослідження показали, що любителі швидкого перекусу запасають більше жирових відкладень, ніж ті, хто правильно харчувався і отримав стільки ж калорій.

Приберіть з раціону солодкі напої. Кладіть менше цукру в чай ​​і каву (а краще обходьтеся без нього), перестаньте купувати колу або хоча б перейдіть на дієтичну.

Частіше готуйте вдома. Ті, хто вечеряє вдома, споживають в середньому на 140 калорій менше, ніж любителі кафе і ресторанів.

Більше спіть. Брак сну призводить до уповільнення метаболізму і росту тяги до солодкого.


Не пропустіть