Як частий повтор будильника вбиває нервову систему: пояснюють експерти

Експерти з компанії Eve Sleep опублікували відкритий лист до Apple з вимогою видалити з смартфонів функцію яка повторює сигнал будильника кожні 9 хвилин. Вони пояснили своє звернення тим, що це небезпечно для психічного здоров’я людей.

«По суті, кожен раз, коли дзвенить будильник, звуковий сигнал атакує вашу нервову систему, – пояснює фахівець з психічного здоров’я і нейробіології Метт Джейнс. – Якщо це походить кілька разів за ранок, то ваше здоров’я знаходиться в серйозній небезпеці».

Його слова підтверджує незалежний експерт Ніл Стенлі. «Таке пробудження не дає людям максимальної користі, яку необхідно отримати від сну», – говорить він.

При спрацьовуванні будильника в організмі підвищується рівень кортизолу – гормону стресу. У короткостроковій перспективі це не страшно, розповідають вчені. Максимум, що може статися, – поганий настрій на цілий день. Але якщо практикувати таке пробудження щодня, це може обернутися тривожністю і різними розладами психіки.

Але якщо Джейнс приєднався до вимоги видалити функцію зі смартфонів, то Стенлі вважає, що компаніям-виробникам просто необхідно інформувати користувачів про ризики.

Експерти не розповідають, чому для відкритого листа вибрали саме Apple, адже функція повтору будильника є і на пристроях інших корпорацій. New York Post припускає, що це зроблено для того, щоб надати вимозі максимальний розголос.

Джерело


Не пропустіть