Як частий повтор будильника вбиває нервову систему: пояснюють експерти

Експерти з компанії Eve Sleep опублікували відкритий лист до Apple з вимогою видалити з смартфонів функцію яка повторює сигнал будильника кожні 9 хвилин. Вони пояснили своє звернення тим, що це небезпечно для психічного здоров’я людей.

«По суті, кожен раз, коли дзвенить будильник, звуковий сигнал атакує вашу нервову систему, — пояснює фахівець з психічного здоров’я і нейробіології Метт Джейнс. — Якщо це походить кілька разів за ранок, то ваше здоров’я знаходиться в серйозній небезпеці».

Його слова підтверджує незалежний експерт Ніл Стенлі. «Таке пробудження не дає людям максимальної користі, яку необхідно отримати від сну», — говорить він.

При спрацьовуванні будильника в організмі підвищується рівень кортизолу — гормону стресу. У короткостроковій перспективі це не страшно, розповідають вчені. Максимум, що може статися, — поганий настрій на цілий день. Але якщо практикувати таке пробудження щодня, це може обернутися тривожністю і різними розладами психіки.

Але якщо Джейнс приєднався до вимоги видалити функцію зі смартфонів, то Стенлі вважає, що компаніям-виробникам просто необхідно інформувати користувачів про ризики.

Експерти не розповідають, чому для відкритого листа вибрали саме Apple, адже функція повтору будильника є і на пристроях інших корпорацій. New York Post припускає, що це зроблено для того, щоб надати вимозі максимальний розголос.

Джерело

блок