Все, що потрібно знати про флоатинг – нове слово в СПА

Ритм сучасного життя змушує нас завжди бути в тонусі, адже кожен день ми повинні стільки всього встигати: ефективно справлятися з робочими завданнями, приділяти час близьким, та й вдома завжди є, чим зайнятися. Навіть на вихідних ми часто не дозволяємо собі розслабитися – навколо нас постійно відбувається щось цікаве, і якщо вже ми збираємося відпочивати, то активно, не упускаючи ні хвилини і жодного враження, яким можна зарядитися.

У той же рано чи пізно такі ударні темпи можуть привести до проблем зі здоров’ям і емоційного вигоряння. Але куди ж втиснути цей необхідний релакс, якщо наш розклад переповнений? І навіть якщо б ми змогли викроїти на нього годинку-другу, чи можна за цей час повноцінно відновити сили?

Занурюємося в невагомість

Останнім часом все більшої популярності набирає флоатинг – спеціальна процедура, яка дозволяє глибоко розслабитися за короткий час. Як це працює?

Ви занурюєтеся в воду з англійською сіллю (магнезією). Це дозволяє вашому тілу вільно триматися на поверхні води. При цьому температуру самої води і повітря в приміщенні встановлюють близькою до температури тіла (вона становить приблизно 34-35 градусів), що разом зі звуко- і світлоізоляцією дозволяє повністю відключитися від зовнішнього світу і зануритися в стан невагомості (його ще нерідко порівнюють з перебуванням в утробі матері або навіть в космічному просторі).

Трішки історії

Хоча особливу ​​популярність флоатинг отримав тільки в XXI столітті, сама методика народилася ще в п’ятдесятих роках минулого століття. Нейропсихолога Джона Ліллі дуже цікавило, як буде змінюватися стан людського мозку, якщо його по максимуму ізолювати від зовнішніх подразників. Щоб з’ясувати це, він розробив камеру сенсорної депривації, а численні експерименти, проведені з її використанням, показали, що така процедура приносить помітну користь здоров’ю і психологічному стану піддослідних.

Ендорфіни, відновлення та інші приємні недрібниці

Яку ще користь приносить флоатинг, крім незабутнього відчуття невагомості і можливості набратися сил?

Під час флоатингу у великій кількості виробляються ендорфіни, які знижують рівень стресу і допомагають досягти душевної рівноваги. Тому флоатинг-терапія часто використовується для перезавантаження свідомості, а також в боротьбі з перевтомою, безсонням, емоційним вигоранням і депресивними станами.

Також флоатинг нормалізує тиск і серцевий ритм, допомагає зняти напругу з м’язів і суглобів, полегшує біль при артриті, артрозі та інших захворюваннях опорно-рухової системи, а також допомагає швидше відновитися після розтягувань, вивихів, переломів і інших травм.

Саме регулярні сеанси флоатингу допомогли британському легкоатлету Філліпсу Айдову, срібному призеру Олімпіади-2004 в Афінах і Олімпіади-2008 в Пекіні, відновитися після травми спини і домогтися високих результатів на змаганнях.

Процедура допомагає не тільки відчувати себе, але і виглядати краще: під час сеансу флоатингу нормалізується живлення клітин шкіри, завдяки чому покращується колір обличчя, зменшується набряклість, що є прекрасною профілактикою варикозу.

Кому буде корисний флоатинг?

Майже всім – і тим, хто по вуха завалений офісною роботою, і людям, чия діяльність пов’язана з підвищеними фізичними навантаженнями, наприклад, спортсменам і тренерам, і мамам в декреті. У плані здоров’я у цієї процедури досить мало протипоказань – це захворювання вуха, інфекції, порушення роботи серця і епілепсія.

Але майбутнім мамам, які збираються на флоатинг, побоюватися не варто – він вважається дуже корисною процедурою для вагітних, так як дозволяє знизити навантаження на поперек, впоратися з набряками, спазмами, судомами і різними больовими відчуттями, а також позбутися від тривоги і налаштуватися на пологи.

Клаустрофобія також не привід відмовлятися від флоатингу – крім капсул існують відкриті флоат-басейни, які не створюють відчуття замкнутого простору. До того ж в них можна самостійно налаштовувати освітлення і звуковий супровід, а за стіною завжди є фахівець, який контролює ситуацію.

Флоатинг – це початок міцної дружби зі своїм тілом і внутрішнім балансом. І хіба не про це ми мріємо в щоденних перегонах за успіхом і щастям, нерідко ігноруючи найголовніше – здоров’я?

Джерело


Не пропустіть