Волосся, повернись: чому воно випадає і як повернути зачісці об’єм?

Випадіння волосся – те, що відбувається з нами кожен день. В середньому людина втрачає близько 80 волосків на добу і майже не помічає цього. Але якщо ти відчуваєш, що волосся стало випадати сильніше, то для цього, напевно, є причина. Ця проблема у жінок значно більше поширена, ніж здається: приблизно кожна третя страждає від втрати волосся або зниження його об’єму на якомусь етапі свого життя. Важливо не переживати через це занадто сильно – в більшості випадків усе відновлюється. Ось що корисно знати про причини цього і способи повернення волосся до нормального об’єму.

1. Генетичні причини

Якщо у тебе є генетична схильність до витончення волосся, ти помітиш, що його обсяг з часом зменшується. Деякі волосяні фолікули є чутливими до чоловічих гормонів, саме тому вони починають виробляти більш тонке і коротке волосся.

2. Реактивні причини

Волосся може випадати через проблеми із здоров’ям: гормональний дисбаланс, авітаміноз, сильний стрес, сувору дієту.

  • Гормони відіграють дуже важливу роль у рості волосся. Естрогени (жіночі гормони) допомагають йому рости краще, андрогени (чоловічі) можуть скоротити цикл росту волосся. Надлишок андрогенів може бути викликаний ендокринним розладом, наприклад, полікістозом яєчників.
  • Стрес теж підвищує рівень чоловічих гормонів, а також впливає на харчові звички і травний тракт.
  • Анемія (нестача заліза) погано впливає на волосся, тому що залізо вкрай важливе для виробництва білків, необхідних для його росту.
  • Проблеми зі щитовидкою призводять до розладу метаболізму і гормональної перебудови, що неминуче впливає на волосяні фолікули.
  • Нестача вітаміну В12 може позначитися на еритроцитах, які розносять по організму кисень. Людина може спокійно жити без волосяного покриву, саме тому відсутність багатьох елементів в першу чергу відбивається на волоссі.

Ось як можна зупинити процес втрати волосся і повернути його назад.

1. Визнач проблему

Життєвий цикл волосся – близько трьох місяців, тому його втрата не починається і не закінчується раптово. Якщо ж через цей проміжок часу воно не покращилося, відвідай трихолога. І не панікуй!

2. Зміни режим харчування

Додай в раціон більше білка, тому що це основний будівельний матеріал для волосся. Їж складні вуглеводи – вони дають йому енергію для росту. Приймай вітаміни, корисні для зміцнення волосся: залізо, вітаміни В12, С, D3, цинк, селен, корисні амінокислоти L-лізин і L-метіонін.

3. Правильно доглядай за волоссям

У цей період не варто захоплюватися гарячими щипцями, феном або праскою для укладки, волоссю і так несолодко.


Не пропустіть