Вчені пояснили, чому деякі люди ніколи не товстішають

фото pexels.com

Генетики з’ясували, що далеко не сила волі є визначальним чинником того, що деякі люди все своє життя залишаються стрункими: основа лежить в генетичних мутаціях.

Для того, щоб зрозуміти причини набирання ваги, група вчених з університету Кембріджа вивчила ДНК майже 2 тисяч струнких і здорових людей, які не страждають розладами харчової поведінки, пише ScienceDaily.

Дані порівняли з наявними у розпорядженні геномного дослідницького центру — Інституту Сергера — ДНК майже 14 тисяч чоловік з різною вагою. Виявилися нові генетичні мутації, пов’язані з ожирінням або з худобою.

«Наше дослідження вперше показує, що здорові стрункі люди залишаються такими передусім тому, що мають меншу кількість генів, які збільшують шанси на зайву вагу. Легко поспішати з висновками і критикувати людей за надмірну вагу, але наука доводить, що все набагато складніше. Ми значно менше контролюємо свою вагу, чим прийнято вважати», — пояснює доктор Садаф Фарукі.

Повністю дослідження опубліковане в науковому журналі PLoS Genetics. Поки вчені не знають, як саме працюють виявлені мутації — чи відповідають вони за апетит або за здатність їсти і не товстішати.

Генетики мають намір далі вивчати це питання, щоб зрозуміти, як можна допомогти тим, хто не виграв в цій «генетичній лотереї».

блок