Вчені назвали симптоми коронавірусу, які можна сплутати з іншими порушеннями

Вчені констатують, що коронавірусна інфекція може проявлятися неврологічними симптомами, які можна помилково інтерпретувати і сплутати хворобу з іншими, менш небезпечними порушеннями.

Коронавірус зазвичай «заявляє» про себе симптомами багатьох респіраторних захворювань – підвищенням температури, утрудненим диханням і задишкою, здавлення в грудях. Також до переліку ознак COVID-19 входить втрата нюху (аносмія) і здатність розрізняти смак.

Але існують досить незвичайні симптоми цієї інфекції, через які її можна сплутати з іншими порушеннями.

Видання публікує розповідь лікаря швидкої допомоги з Нью-Йорка Роберта Глеттер, за словами якого, деякі пацієнти з COVID-19 стикаються з явищами неврологічного характеру. Наприклад, у них виникає вертиго (запаморочення).

Лікар зазначає, що даний симптом спочатку не викликає у людей тривоги, так як існує досить багато безпечних для життя станів, які супроводжуються запамороченням (особливо в літньому віці). Однак у міру того, як інфекція розвивається, вертиго може ставати більш вираженим.

«Коли організм вступає в активну боротьбу з хворобою, запаморочення може посилюватися. Ви повинні звернутися за медичною допомогою, якщо у вас постійно виникає незрозуміле запаморочення або стан замішання. Я бачив пацієнтів, у яких після такого симптому розвивалися змінені психічні стани, запалення мозку», – розповів Роберт Глаттер.

Ще одна ознака, яка не входить в число офіційних симптомів зараження коронавірусом, – це поколювання в руках. Дане явище відоме також як парестезія: про нього говорять відчуття, що нагадують уколи голками або навіть удари електричним струмом.

Парестезія добре знайома діабетикам: вони часто відчувають характерні поколювання на шкірі. Також це спостерігається у пацієнтів з аутоімунними захворюваннями. Крім того, подібний симптом може викликатися поганим кровообігом (наприклад, виникати після сну в незручній позі).

«Щоб не сплутати коронавірусну інфекцію з іншими порушеннями, зв’яжіться з лікарем, якщо поколювання в руках у вас виникає регулярно і без видимої причини. Воно може бути викликано реакцією імунної системи на інфекцію », – дав пораду медик.


Не пропустіть