Вчені: цитрусові допомагають знизити ризик деменції

Апельсини, грейпфрути, лимони і лайм є частиною сімейства фруктів, відомих як цитрусові. Це солодкі, яскраво забарвлені фрукти, які не тільки мають приголомшливий смак, але й можуть знизити ризики виникнення деменції.

Дослідники з Університету Тохоку в Сендаї, на півночі Японії, виявили, що літні люди, які регулярно вживають апельсини, лимони та інші цитрусові, з меншою ймовірністю можуть розвинути такі стани, як деменція, у міру старіння.

Дослідження опубліковане в British Journal of Medical Nutrition. Стаття розглядала питання, як цитрусові можуть перешкоджати виникненню деменції, стану, поширеного у багатьох літніх людей в країнах зі старіючим населенням, наприклад, Японії.

Вчені провели шестирічне дослідження, в якому взяли участь 13 000 учасників, яким на початку дослідження було не менше 65 років.

Результати дослідження

Вчені виявили, що у людей, які їли цитрусові три або чотири рази на тиждень, ризик розвитку деменції знизився на 18%. Більш того, вони виявили, що люди, які їли цитрусові майже кожен день, знизили ризик розвитку деменції як мінімум на 23%. Дослідницька група прийшла до висновку, що часте вживання цитрусових може знизити ризик розвитку деменції.

Деменція, стан, при якому спостерігається значне зниження когнітивних функцій, є зростаючою проблемою в Японії. 4,6 мільйона чоловік в країні страждають цим захворюванням, що є істотним ризиком для старіючого населення країни. Міністерство охорони здоров’я очікує, що до 2025 року ця цифра зросте до 7,3 млн. чоловік (кожна п’ята людина у віці 65 років і старше).


Не пропустіть