Трисекундна вправа для розуму від інженера Google, яка зробить вас щасливими

Колишній інженер, а тепер гуру саморозвитку Чаді-Менг Тан прийшов на роботу в Google в 2000 році і став співробітником номер 107. Спільно з іншими інженерами Тан зробив великий внесок у створення пошукової системи компанії, проте популярність йому принесло аж ніяк не це.

Пізніше він став вести уроки усвідомленості для співробітників Google, за що завоював прізвисько «Веселий, хороший хлопець». Згодом Тан залишив посаду інженера, заснував інститут усвідомленості для корпоративних співробітників і став писати книги по саморозвитку.

За словами Тана, раніше він постійно відчував себе нещасним, але потім все змінилося. Як це відбулося? Чоловікові не було і тридцяти, як він раптом усвідомив, що ненависть до себе – почуття, з яким цілком можна боротися, а темперамент – штука вельми податлива і мінлива. Потрібно самому належним чином формувати своє мислення, впевнений Тан. Запропоноване ним формування мислення має мало спільного з психотерапією і, скоріше, нагадує розумову зарядку.

Одна з таких вправ для розуму передбачає смакування «маленьких скибочок щастя» і пошук радості в дрібницях.

«Просто зараз я хочу пити, тому ковтну води. Коли я це зроблю, я вкушу маленький шматочок щастя в просторі і в часі. Це схоже не на «Ого!», А, скоріше, на «О, зовсім непогано» », – каже Тан.

Як правило, такі маленькі радості залишаються непоміченими. Відчуття, коли відкушуєш шматочок від чогось їстівного, відчуття, коли в спеку заходиш в кімнату з кондиціонером, момент єднання, коли отримуєш повідомлення від старого друга – ці моменти тривають дві-три секунди, але здатні підняти дух. Якщо частіше звертати увагу на радість, тим більше буде і самої радості, вважає Тан.

Як тільки ви почнете помічати ці моменти щастя, вони стануть супроводжувати вас всюди . Це відбувається тому, що, помічаючи радість, ви привчаєте до неї свій мозок. Саме так наша нервова система формує звички.

За звичну поведінку людини відповідають ділянки мозку під назвою базальні ганглії або базальні ядра. Ці ж ділянки відповідальні за спогади і емоції. Чим краще у нас щось виходить, тим легше стає повторювати ці дії без застосування когнітивних зусиль.

Запропонована Таном вправа містить три компоненти, необхідних для формування звички, – тригер, рутина і винагорода. У ролі тригера виступає приємний момент, рутина полягає в зверненні уваги на цей момент, а в якості винагороди ми відчуваємо почуття радості.

Ця вправа стане справжньою знахідкою для тих, хто займається медитацією.

«Звернення уваги звучить тривіально, але це вже сама по собі важлива медитативна практика. Звернення уваги є передумовою для бачення. Те, чого ми не помічаємо, ми не можемо бачити», – вважає Тан.

Теорія колишнього інженера підтверджує недавнє дослідження психологів з Університету Лойоли, в якому взяли участь люди у віці старше 55 років. Як показало дослідження, учасники експерименту, які вміють насолоджуватися життям, більше задоволені своїм становищем навіть за умови поганого здоров’я.

З віком здатність насолоджуватися життям збільшується. У 2014 році фахівці в області маркетингу Дартмутського коледжу провели власне невеличке дослідження. Як виявилося, люди похилого віку схильні характеризувати себе, описуючи приємні щоденні дрібниці. У той же час підлітки та молодь у віці до 30 років використовує для цього видатні моменти свого життя, такі як закінчення школи або покупка першого автомобіля.

«Коли майбутнє здається безмежним, звичайні речі, з яких складається повсякденне життя, як правило, ігноруються. Однак, коли люди починають усвідомлювати, що їхні дні полічені, ці звичайні моменти стають джерелом радості », – пишуть автори дослідження.

 

Джерело Яблик

Не пропустіть