Стало відомо, як безпечно пофарбувати волосся

Вчені винайшли спосіб фарбування волосся в темні відтінки без застосування солей важких металів і окислювачів.

Ми не знаємо, в який час люди почали фарбувати волосся, але точно відомо, що це дуже успішно робили ще стародавні єгиптяни. Вони використовували не тільки хну, а й складні барвники – суміш сажі з сульфідом сурми. Першу штучну фарбу придумали близько ста років назад. І тисячі жінок відразу отримали простий спосіб, який дозволяє кардинально змінити зовнішність і виглядати молодше.

Але справа в тому, що хімічні фарби по визначенню небезпечні – вони порушують структуру волосся, а також можуть викликати алергію і нести шкоду для здоров’я. Зокрема, є дослідження, які показують, що деякі барвники можуть спричинити рак.

Волосся складається з невидимих білків і пігментів, від концентрації і співвідношення яких залежить їх колір. З віком, цих самих пігментів, стає менше і волосся сивіє. Звичайно, фарбування волосся не стоїть на місці і зараз ми маємо новітні барвники і техніки, що дозволяють максимально зберегти здоров’я волосся.

Американські вчені розповіли про своє дослідження, під час якого вони знайшли найбезпечніший на даний момент спосіб фарбування волосся за допомогою нанотехнологій. Правда, можна домогтися тільки натуральних відтінків і не вийде висвітлити волосся – для цього потрібно додавати пероксид водню, а він впливає на структуру волосся.

Щоб пофарбувати волосся, на нього нанесли розчин дофаміну, посиливши його дію слабким розчином аміаку. Залежно від температури, можна отримати різні кольори – від чорного до золотистого. Наприклад, для чорного кольору температура повинна бути близько температури тіла. Колір не змивається кілька тижнів, а при дослідженні виявилося, що барвник не проникає до центру волосся, а залишається тільки на його поверхні. Властивості волосся при цьому не змінюються.


Не пропустіть