Що означають пози, в яких наші вихованці сплять з нами

Сон з улюбленим вихованцем дарує багатьом господарям спокій, комфорт і повноцінне відчуття домашнього затишку. Однак ми рідко замислюємося про те, чому вихованці сплять з нами в певних позах. Провідний спеціаліст з поведінки звірів професор Пітер Невілл разом з фахівцями з благополуччя домашніх тварин з компанії Itchpet пояснив, що говорить про ваших вихованців їхны пози уві сні.

Висновки дослідників здалися дуже цікавими, оскільки позиції сну можуть багато чого сказати про психологічний стан вашого улюбленця і про його ставлення до вас, пише Вона.

1. Вірний

Якщо вихованець лежить у вас в ногах, то це далеко не завжди знак поваги і визнання ліжка вашим місцем. Швидше за все, ви часто крутитеся уві сні і тварина намагається вибрати максимально близьку до вас позицію, але в той же час зберігає собі легкий шлях до відступу в разі незручності.

2. Підколінний калачик

Якщо ви спите в позі ембріона, а вихованець затишно влаштувався в вигині ваших ніг, то він повністю вам довіряє і вважає вас відповідальним за своє благополуччя. Зазвичай так сплять маленькі цуценята та кошенята зі своєю матір’ю. Тварина таким чином показує, що вона відчуває себе захищеним, і буквально спить як немовля.

3. Центр пончика

Якщо вихованець спить, згорнувшись в клубок між ваших ніг, то, скоріш за все, він намагається захиститися від небажаних шумів, які можуть його турбувати. І кішки, і собаки здатні чути набагато більш високі частоти звуку, ніж людина, і таким чином вони намагаються відгородитися від них в звуконепроникному теплому «міхурі» ваших ніг.

4. Стіна

Якщо вихованець намагається втиснутися між вами і вашим партнером, то тварина може шукати місце, де вона відчуває себе в теплі і безпеці. Але поза «стіни» може ще й означати, що собака або кішка намагаються тримати іншу людину на відстані від вас. Швидше за все, вихованець ревнує і таким чином намагається забезпечити собі вашу увагу.

5. Загарбник подушки

Якщо вихованець відбирає для себе всю подушку, то він шукає додаткову м’якість і комфорт під час сну. Як тільки тварина прокидається, то, як правило, починає будити і вас, щоб отримати свій сніданок якнайшвидше.

6. Любитель спати під ковдрою

Якщо вихованець ховається під ковдрою, то він шукає особливого комфорту і безпеки. Крім того, деякі собаки краще відчувають себе уві сні, коли їх трохи придавлює важка матерія.

7. Підлиза

Якщо вихованець поступово підповзає до вашої голови, то він дуже сильно залежить від вас і показує свою любов, намагаючись заснути якомога ближче до обличчя господаря, де він може відчувати ваше серцебиття і чути дихання, поки ви спите.

8. Любитель обіймів

Якщо вихованець вважає за краще спати в обнімку з вами, то йому потрібно бачити ваше обличчя і відчувати серцебиття. Це створює у тварини додаткову впевненість в тому, що з вами все в порядку. Також ця поза забезпечує можливість швидкого переміщення в інші частини ліжка або на підлогу, якщо ви повернетесь або зміните положення тіла уві сні.

9. Супергерой

Вихованець розтягується на животі поруч з вами. Це положення найчастіше займають собаки, набагато рідше – кішки. Тварина таким чином хоче якомога довше зберігати тісний контакт з вами, одночасно насолоджуючись тим, що її гладять. Крім того, вихованець вибирає таку позу, щоб завжди бути готовим реагувати на будь-які чинники занепокоєння ззовні і швидко захистити добробут господаря.

10. Восьминіг

Вранці ви виявляєте, що вихованець розтягнувся на середині ліжка, а ви лежите на краю. При цьому тварина могла лягти так, щоб вам було комфортно, але після того, як ви занурилися в сон, вихованець починає поступово привласнювати собі все більше простору в ім’я більшого комфорту. Така поза характерна для розпещених тварин, які точно знають, що виконають всі їхні забаганки.

Джерело adme

Не пропустіть