Що буде зі шкірою, якщо перестати за нею доглядати

Про так зване косметичне голодування в б’юті-індустрії стали говорити відносно недавно. Сама концепція проста: ви даєте шкірі перепочинок від звичних б’юті-ритуалів, а вона щедро дякує вам за це. Вважається, що відмова від улюблених засобів по догляду та макіяжу на деякий час може значно поліпшити стан шкіри.

Існує багато теорій щодо скін фастінгу, а найпопулярніша з них стверджує, що таке обмеження в догляді за шкірою може стати свого роду детокс-процедурою. Без зволожуючих кремів, ліфтинг-засобів та інших «еліксирів» краси вашій шкірі не залишається нічого іншого, окрім як підключати власні ресурси і підтримувати себе своїми силами. Деякі фахівці вважають, що це йде їй тільки на користь, робить її витривалішою і здоровішою. Що з цього правда, а що ні – розбираємося в нашому матеріалі.

Косметичне голодування очищає шкіру?

На жаль, той факт, що ви станете наносити на шкіру менше шарів тонального крему і денного флюїду, зовсім не означає, що в ній автоматично запуститися внутрішній механізм самоочищення. Цілком можливо, що пори вашої шкіри стануть забиватися менше і дихати глибше. Однак визначальну роль для краси шкіри грає внутрішній стан організму – якість роботи нирок, печінки та інших органів, які виводять токсини з клітин і тканин. Тому, якщо ваша мета – влаштувати глибоке очищення, то логічніше задуматися про звичні і добре розроблені детокс-програми. А косметичне голодування залиште до кращих часів.

Чи може косметичне голодування допомогти сухій шкірі?

Прихильники концепції косметичного голодування стверджують, що штучні зволожувачі з тюбиків і баночок завдають шкоди шкірі. Через них вона нібито втрачає здатність виділяти себум (те саме, що і шкірне сало), стає сухішою і більш схильною до негативного впливу навколишнього середовища.

На цей рахунок поки немає точних досліджень, однак в цих судженнях є своя логіка. Втім, не варто забувати, що у сухості шкіри може бути цілий ряд причин – зміна сезону, збої метаболізму, вікові зміни і багато іншого. До того ж, для зволоження шкіри себуму може бути недостатньо: часом вона потребує пом’якшуючих і відновлюючих інгредієнтах, які найлегше отримати в складі того чи іншого засобу для догляду.

Наскільки ефективне косметичне голодування для шкіри з акне?

Оскільки скін фастінг має на увазі повну відмову від допомоги косметології, під обмеження підпадають і засоби проти акне – бензоіл пероксиду, чистячі засоби, саліцилова кислота. Якщо забути про них на тривалий час, проблем зі шкірою не минути. Думати, що шкіра сама налаштується на боротьбу із захворюванням і знайде в собі приховані резерви для перемоги над ним, – великий ризик. Наскільки він виправданий, наука поки замовчує.

Чи є реальною користь від косметичного голодування?

Є ряд ситуацій, коли косметичне голодування може дійсно зробити позитивний вплив на стан шкіри. Наприклад, в разі якщо ви зіткнулися з негативною реакцією на новий засіб або на поєднання декількох косметичних продуктів. Тоді вам необхідно відмовитися від догляду за шкірою на нетривалий час і поспостерігати за її поведінкою, щоб виявити точну причину подразнення. Але й це – всього лише профілактичний захід, а не повноцінна процедура.

Чи потрібно мені пробувати косметичне голодування?

Якщо вам пощастило і у вашому б’юті-арсеналі є повноцінна система догляду за шкірою, то переходити на косметологічне голодування є сенс тільки в одному випадку – якщо ця система вам набридла, а косметика в цілому почала дратувати. Тоді варто спробувати розвантажити свою душу і шкіру на деякий час.

В цілому, шкіра ніколи не забуває, як і що їй слід виробляти в певних ситуаціях. Саме тому немає ніякої причини турбуватися про те, що через велику кількість косметичних засобів вона почне лінуватися і перестане виконувати свої базові функції. А ось відмова від деяких засобів для догляду може мати катастрофічні наслідки. Наприклад, сонцезахисні креми є обов’язковими для використання в літній сезон (і не тільки). Тому від них шкірі відпочивати точно не варто.

Джерело


Не пропустіть