Різкі коливання ваги у людей похилого віку визнані симптомом небезпечної хвороби

Різкі зміни маси тіла у літніх людей можуть свідчити про небезпечні захворювання. Про це заявили дослідники з Південної Кореї, які вивчали поширеність деменції.

Ожиріння давно стало однією з головних загроз здоров’я сучасної людини. Цьому сприяє неправильне харчування і недостатня фізична активність. При цьому світовою медициною надмірна вага визнана імовірним «тригером» неврологічних розладів. Однак і різкі перепади у вазі є не меншою загрозою для здоров’я, впевнені південнокорейські вчені. Для того, щоб уникнути виникнення захворювань нервової системи, когнітивних розладів і уражень головного мозку, важливо в першу чергу вести здоровий і активний спосіб життя.

При швидкій втраті або, навпаки, збільшенні маси тіла в літньому віці необхідно обстежитися для того, щоб вчасно діагностувати можливі ризики деменції. Такими виявилися висновки вивчення майже 67 тисяч пацієнтів віком 60-80 років.

Протягом декількох років учені вивчали ІМТ (індекс маси тіла) і порівнювали з рівнем захворюваності на деменцію протягом п’яти років. При цьому коливання в ІМТ в 10% на 20% підвищували ймовірність розвитку різних форм недоумства. При цьому до подібних проблем призводить як збільшення маси тіла, так і різке схуднення.

Таким чином, саме значні коливання у вазі можна вважати симптомом, що дає можливість на ранніх стадіях визначити захворювання. Уникнути ймовірних загроз допоможуть заняття спортом і активний спосіб життя, а також відмова від шкідливих звичок. Важливо контролювати стан здоров’я, не допускаючи різких перепадів у вазі.

Джерело


Не пропустіть