П’ять небезпечних ліків, які напевно є в кожній домашній аптечці

Експерти розповіли про небезпечні ліки, які є майже в кожній домашній аптечці. Особливу увагу вони звертають на засоби від печії.

За словами медиків, антациди можуть привести до серйозних наслідків, навіть не пов’язаних з травною системою. Справа в тому, що вони порушують всмоктування вітаміну D і кальцію, так що якщо ними захоплюватися, може розвинутися остеопороз.

Знеболюючі – зовсім не нешкідливий засіб, підкреслюють фахівці. Наприклад, такий популярний в нашій країні ібупрофен сильно б’є по слизовій шлунку. І взагалі, всі нестероїдні протизапальні препарати можуть привести до проблем з шлунково-кишкового тракту, аж до кровотеч.

Таблетки від тиску, які люди приймають без консультації лікаря, потрапляють в групу ризику, так як можуть викликати інсульт.

Що стосується аспірину, то він теж може викликати кровотечі і збільшувати ризик геморагічного інсульту. З приводу цих ліків суперечки ведуться давно. З одного боку, аспірин, за словами деяких медиків, здатний підсилювати ефективність імунотерапії, а також самостійно боротися з лейкемією, раком прямої кишки і рядом інших пухлин. З іншого, багато регулюючих органів не рекомендують або навіть забороняють приймати аспірин через те, що він може викликати кровотечі, інсульти і посилювати виразки.

Вітаміни групи B здатні викликати сильну алергічну реакцію. Будь-які препарати може призначити тільки лікар.


Не пропустіть