Пружинки молодості: чи можна заповнити колаген?

Колагенові волокна дозволяють нашій шкірі залишатися пружною, гладкою та приємною на дотик. На жаль, з віком цей будівельний білок виробляється все менше, а наявний руйнується. Дізнаємося, чи можна його заповнити.

Три види

Досить часто в складі косметичних засобів ми зустрічаємо колаген і опис його чудодійних ефектів на шкіру. Але не завжди виробники вказують, який саме колаген використовується – тваринний, рослинний чи синтетичний, адже від його походження залежить естетичний результат.

Рослинний. Так званого рослинного колагену в природі не існує! Цей білок можуть синтезувати тільки тварини і людина. Те, що називається рослинним колагеном в косметиці, є великі молекули (біополімери), які складаються з окремих амінокислот і мають зволожуючу дію на шкіру. Так, наприклад, працює пшеничний протеїн.

Синтетичний. Його отримують в лабораторних умовах і, як правило, додають в засоби для волосся для зволожуючого і поживного ефекту.

Тваринний. Це натуральний колаген, який виділяють із шкіри великої рогатої худоби. Головне, зберегти його природну трьохспіральную структуру в процесі отримання. Тільки при збереженні своєї природної (нативної) форми колаген може не тільки надавати зволожуючу і живильну дію, але і стимулювати синтез колагенових волокон у самій шкірі.

Як це відбувається?

При нанесенні на шкіру, великі молекули нативного колагену починають розпадатися на дрібні складові частини – амінокислоти і олігопептиди, які проникають у глибокі шари шкіри і зустрічаються з фібробластами – клітинами, від кількості та якості роботи яких, безпосередньо залежить молодий і пружний вигляд шкіри. Зустрічаючись із «шматками» нанесеного на шкіру колагену, фібробласти починають реагувати на них, тобто виробляти велику кількість молодих колагенових волокон.

Правильний вибір

Доведено, що з часом вироблення колагену знижується, а наявний в організмі починає старіти. Саме тому з віком, колагенотерапія стає особливо актуальною для збереження природної краси і молодості шкіри.

Залежно від естетичного завдання, колагенова основа може бути доповнена різними діючими речовинами – гіалуроновою кислотою, цінними оліями або екстрактами рослин.

Однак гарантією видимого омолоджувального результату і глибокого зволоження шкіри є наявність у складі нативного трьохспірального колагену. Косметична продукція з таким складом допоможе зберігати пружність і молодість шкіри.

Джерело kiz

Не пропустіть