Працююча мама: як навчитися правильно розподіляти свій час і все встигати

Напевно, кожна жінка стикається з катастрофічною нестачею часу. Адже побут, сім’я віднімають дуже багато часу. Але ж існує ще й робота. Як же правильно розподіляти свій час, щоб його вистачало на все, і при цьому отримувати задоволення від домашніх обов’язків. Давайте розглянемо основні моменти.

Планування своїх справ

У домашній роботі існує безліч моментів, які не вимагають постійної уваги. Наприклад, практично не думаючи, можна готувати нескладне блюдо або вкласти спати дитини. Такі хвилини потрібно правильно використовувати. В цей час слід продумати подальші дії і запланувати справи. В результаті такого планування ви отримаєте достатню кількість часу для інших справ. Жінкам, які сидять у декретній відпустці вільний час можна використовувати, щоб заробити грошей або зайнятися творчістю.

Плануючи кожну свою хвилинку, ви зможете зробити безліч справ за невеликий відрізок часу. І напевно самі здивуєтеся своїм можливостям.

Поділ справ на важливі і неважливі

Потрібно правильно визначити які справи є найбільш важливими, а які можна трохи відкласти. У першу чергу зробити те, що, на вашу думку, є самим необхідним. При цьому обов’язково закінчити почату справу. Оскільки накопичуються недоробки перетворяться на величезний ком.

Повинні бути завжди справа, яку можна зробити, якщо ненавмисно звільняється якийсь час. Наприклад, комп’ютер несподівано відключився і ви не має можливості написати статтю або зв’язатися з потрібними людьми. В такий момент можна зайнятися чимось іншим.

Як бути з дрібницями?

Не зупиняйтеся на дрібницях, так як вони були, є і будуть. Всі відразу переробити просто неможливо. Наприклад, в процесі приготування обіду, можна протерти кухонні шафки і в цей же час розповідати дитині казочку, а читаючи ділові новини – знайти дитячий інтернет магазин і купити там все необхідне з доставкою, заощадивши масу часу на походи по магазинах. Виходить, що ви вбиваєте відразу трьох зайців.

Парадоксально, але факт

Парадокс полягає в тому, що встигають більше ті, хто не квапиться. Напевно, багато хто знає, як, збираючи дитину в садок, намагаючись одночасно нагодувати чоловіка сніданком і викликаючи таксі, в результаті виходить, що ви приїхали навіть раніше, а нерви, витрачені на цей процес, були витрачені даремно. Не бійтеся, що встигнете, перестаньте поспішати.

Допомога оточуючих

Повірте, просити про допомогу зовсім не складно. Не сумнівайтеся ваші діти завжди із задоволенням прийдуть вам на допомогу, особливо, якщо доручити їм "дорослі" справи. Вони будуть почувати себе потрібними і корисними. Кожен член сім’ї повинен знати коло своїх обов’язків.

Крім того, допомога адже може полягати просто в підтримці порядку. Якщо кожен член родини буде прибирати за собою, то в домі завжди буде чистота і порядок. При цьому можна встановити штрафи для порушників, наприклад, позбавляти їх солодкого.

Встановивши нові правила в будинку необхідно пам’ятати, що не слід втручатися в процес прибирання, якщо їй займаються інші. І думка, що ви б це зробили краще і швидше, не повинна вас відвідувати. Оскільки неможливо все робити самій і встигати при цьому, бути жінкою і мамою.

І найголовніше. Як би мало вільного часу не було відпочивати потрібно обов’язково. Дозволяйте собі робити те, що ви хочете самі. Наприклад, почитати цікаву книжку або відправитися в кафе з подругами. І не думати при цьому, що вдома не готовий суп, а у старшого дитини не зроблені уроки. Просто відпочивайте. В цьому випадку ви неодмінно відчуєте, що і побут може приносити радість, а сімейне життя – це просто чудово, незважаючи на величезну кількість турбот.

© Анна Найданова,

спеціально для жіночого журналу ВОНА

Працююча мама: як навчитися правильно розподіляти свій час і все встигати

 

MAXCACHE: 0.83MB/0.00473 sec