Поради для відпустки: як і де відпочивати алергікам?

Не за горами пора відпусток, і багато хто вже планує майбутні поїздки. Однак будь-який відпочинок може зіпсувати алергія. Якщо ви з числа алергіків, радимо взяти на замітку кілька рекомендацій від фахівців.

Плануйте відпустку з урахуванням часу цвітіння
Поліноз – сезонна реакція на квіти або пилок певних рослин – одна з найпоширеніших сучасних напастей. Хтось реагує на березу, хтось – на черемху, а хтось – на будь-яку рослину, яка збирається цвісти. Тому логічно запланувати відпустку таким чином, щоб перечекати гострий період в іншій країні.

Вибирайте «нейтральні» напрямки
Чисте гірське повітря, термальні джерела, море, хвойні ліси можуть стати справжнім порятунком для алергіка. Вони можуть надати загальний зміцнювальний вплив на організм і активізувати імунітет. А крім того, якщо вчасно виїхати на 2-3 тижні, можна уникнути сезонного загострення і здорово спростити собі життя на кілька місяців вперед. Справа в тому, що на тлі сезонного полінозу досить часто загострюється і алергічна реакція на пил, домашніх тварин, харчові продукти. Наприклад, більшу частину року людина може цілком комфортно жити в одній квартирі разом з кішкою або собакою. Але під час сезонного загострення навіть невелика кількість пилу під ліжком може викликати серйозну реакцію.

Уважно збирайте аптечку для подорожі
Навіть якщо в тій країні, куди ви збираєтеся у відпустку, немає жодної берези, під рукою потрібно мати перевірені засоби від алергії. Ніхто не застрахований від реакції на незвичну воду, продукти харчування або невеличку квіточку, яка раптом розцвіла під вікном. На цей випадок у дорожній аптечці повинен бути перевірений антигістамінний препарат, який може виручити при алергії.

Куди поїхати?
Для алергіка підійде далеко не кожен напрямок. Так, варто уникати поїздок в період бурхливого цвітіння і екзотичних напрямків. Крім того, варто вибирати курорти, де нескладно буде при необхідності налагодити гіпоалергенне харчування. Ось кілька напрямків, де точно можна бути спокійною.

Баабе, Німеччина. Симпатичне містечко на узбережжі Балтійського моря – один з найпопулярніших курортів серед самих німців. Тут тихо, спокійно і ніколи не буває натовпів галасливих туристів. Зате є прозоре море, найчистіше повітря і традиційний німецький сервіс, до якого неможливо причепитися.

Мертве море, Ізраїль. На узбережжі Мертвого моря ви знайдете безліч клінік, які спеціалізуються на лікуванні різних видів алергії – від ринітів до шкірних висипань або набряків. А попутно можна здорово поліпшити якість шкіри за допомогою спа-процедур і позбутися від стресу, який теж може бути одним з тригерів алергічної реакції.

Керала, Індія. Аюрведа – традиційна індійська система оздоровлення – знає масу способів очищення організму, які можуть зменшити прояви алергічних реакцій. Аюрведичні масажі, індивідуально підібране харчування, йога і медитації – така відпустка може дати вам сили на цілий рік вперед.

Курорт Санданскі, Болгарія. Один з кращих болгарських курортів – тут немає промислового виробництва, найчистіше повітря, смачні місцеві продукти, мінеральні джерела і приголомшливо красиві пейзажі.

Джерело


Не пропустіть