Названо препарати, які можуть допомогти захистити серце під час лікування раку

Статини, що знижують холестерин, зазвичай приймають для уникнення проблем із здоров’ям серця. Останнє дослідження показало, що вони можуть також захистити від побічних наслідків препаратів, які призначають хворим на рак молочної залози, пише Вона з посиланням на Health Day.

В дослідженні взяли участь жительки Канади, які лікувалися антрациклінами або Герцептином.  Використання цих препаратів може призвести до серцевої недостатності. Але науковці з’ясували, що у жінок, які під час лікування приймали станини, ризик появи серцевої недостатності знижувався на дві третини.

Звісно, на основі лише цього дослідження не можна рекомендувати жінкам приймати статини. Цей ефект міг бути спричинений якимись іншими факторами, яких вчені не врахували. Тому необхідно провести всебічні клінічні випробування.

Лікарі давно знають, що лікування раку молочної залози наносить шкоду здоров’ю серця, та активно шукають способи її мінімізувати.

Для цього дослідження науковцы проаналізували записи майже 4000 жінок у віці 66 років і старше, які лікувалися від раку молочної залози на ранній стадії або антрациклінами, або Герцептином. Понад 1500 з них було призначено статин протягом року після початку терапії раку.

В цілому, у тих, хто приймав статини було на 58% менше шансів розвитку серцевої недостатності після курсу антрацикліну, і на 66% менше шансів на її розвиток після лікування Герцептином. (Спостереження за однією групою жінок тривало більше п’яти років, а за другою – п’ять років або менше.)

Зниження ризиків спостерігалися навіть після того, як дослідники враховували інші фактори, такі як вік жінки, дохід, стан здоров’я, наприклад, діабет та використання ліків для зниження підвищеного артеріального тиску.

Якщо клінічні випробування підтвердять ефективність статинів, то лікарі почнуть рекомендувати їх пацієнткам, які лікуються від раку грудей.

Результати дослідження планують представити на онлайн-зустрічі Американського коледжу кардіології (ACC), 28-30 березня.

 

 


Не пропустіть