Надлишок вісцерального жиру призводить до хвороб серця і діабету другого типу

Накопичення вісцерального жиру в організмі є ключовим фактором розвитку серцево-судинних захворювань і діабету другого типу, показало нове дослідження вчених.

Існує поширена думка, що вісцеральний жир – це надлишок жиру в області живота. Насправді це не той вид жиру, від якого повніють талія і стегна. Вісцеральний жир накопичується навколо органів черевної порожнини і присутній в тілі навіть у худих людей.

Відкладення вісцерального жиру життєво необхідні організму, оскільки захищають внутрішні органи від механічних пошкоджень. Крім того внутрішній жир служить джерелом живлення в екстрених випадках, пов’язаних з нестачею їжі. Таким чином, вісцеральний жир є у всіх, проте для здоров’я важливо, щоб його кількість не перевищувала 10-15% від загальної кількості всіх жирових відкладень організму.

Вчені з Університету Суррея прийшли до висновку, що надлишок вісцерального жиру в організмі – це одна з головних причин розвитку серцево-судинних захворювань і діабету другого типу.

Дослідники відзначили, що накопичення вісцерального жиру і збільшення його процентного вмісту в тілі небезпечне тим, що жир починає впливати на сусідні життєво важливі органи. Якщо проблема не вирішується, таке накопичення веде до появи жиру в печінці, серці, підшлунковій залозі і в м’язах. Надлишок вісцеральних відкладень часто пов’язаний з гормональними і метаболічними порушеннями, підвищеним ризиком розвитку онкологічних захворювань.

Вчені вважають, що медики і пацієнти повинні мати у своєму розпорядженні досить прості тести, що дозволяють вимірювати кількість вісцерального жиру в організмі.

«Висока поширеність серцево-судинних захворювань і діабету в значній мірі обумовлена ​​накопиченням вісцерального і “позаматкового” жиру», – констатував співавтор проекту професор Брюс Гріффін.

Як зрозуміти, чи є у вас надлишок вісцерального жиру? Найпростіший спосіб, на думку фахівців, – це виміряти талію. Для жінок норма – до 88 сантиметрів, для чоловіків – до 94 см. Якщо обсяг талії більший, значить, жир в надлишку.

Зменшенню кількості вісцерального жиру в організмі ефективно сприяє раціон, який на 70% складається з овочів і фруктів.

Джерело Medikforum

Не пропустіть