Мушки в очах: Чому з’являються і що робити?

Очні плями або мушки – це плями, що рухаються через ваше поле зору. Вони можуть виглядати чорними або сірими, хвилястими або схожими на павутину, вони можуть рухатися, дрейфувати, коли ви рухаєте очима. Багато очних плям викликані віковими змінами в очах. Якщо вони з’являються і збільшуються швидко або раптово, вам слід негайно звернутися до окуліста.

Є багато різних причин для очних мушок. Деякі нешкідливі, а інші вимагають негайної медичної допомоги.

Позбавлення від очних плям або очних мушок: домашні засоби і вправи

Ці природні засоби можуть допомогти вам позбавитися від очних плям.

Розслабтеся: коли ваші очі втомилися або напружені, це може стати причиною появи очних мушок.

Зробіть собі масаж: ніжно масажуйте скроні, коли очі закриті і накриті теплою тканиною. Ви також можете потерти руки, щоб покласти гарячі долоні на повіки.

Зробіть кілька вправ для очей: закрийте очі, потім зробіть зіницями кругові рухи за годинниковою стрілкою, а потім проти годинникової стрілки. Повторюйте кілька разів в день. Інша вправа тримайте предмет (наприклад, ручку) перед собою якомога далі. Зосередьтеся на об’єкті і повільно наближайте його до обличчя. Повторіть, рухаючи його далі і ближче кілька разів.

Обмежте час перегляду телевізора і використання електронних гаджетів: тривалий час перед екраном може завдати шкоди вашим очам.

Пийте багато води: вода може допомогти детоксикації організму, бо очні плями можуть вказувати на накопичення токсинів.

Вживайте в їжу продукти, багаті антиоксидантами: продукти з високим вмістом антиоксидантів можуть допомогти в боротьбі з вільними радикалами (які можуть привести до появи очних мушок). Продукти, багаті антиоксидантами, включають чорницю, капусту, гранат, апельсини і полуницю.

Вживайте в їжу продукти, багаті таурином. Вживання продуктів з високим вмістом таурину може допомогти в підтримці здорового зору. Наприклад, м’ясо і морепродукти.

Використовуйте сонцезахисні окуляри: носіння сонцезахисних окулярів може захистити ваші очі від ультрафіолетових променів, які шкідливі для ваших очей.

Спіть спокійно: правильний сон гарантує, що ваші очі не будуть перенапружені або втомлені.

Вам слід негайно звернутися до лікаря, якщо раптово з’являються нові плями, ви починаєте бачити спалахи світла, і якщо ви відчуваєте втрату периферичного зору (втрата бокового зору). Ці симптоми можуть означати розрив сітківки або відшарування сітківки, що може привести до втрати зору, якщо вчасно не звернутися до фахівця.

Вправи для очей

Можливо, ви чули про застосування в традиційній китайській медицині точкового масажу, який включає в себе тиск на точки в тілі, щоб поліпшити кровообіг і сприяти регенерації. Ця процедура схожа на голковколювання, але замість тонких голок на точки впливають пальцями.

Акупресура для здоров’я очей – ефективний природний спосіб поліпшити зір. Ви можете легко виконати його самостійно.

Є сім точок акупресури навколо ока. Вони починаються в кутку вашого ока – найближче до носа – і продовжуються через лоб, закінчуючись під вашими повіками. Масаж кожної точки протягом не менше 10 секунд поліпшить кровообіг в очах.

У китайській медицині енергетичні меридіани проходять уздовж тіла і з’єднують певні частини разом. Ефективні точки для здоров’я очей знаходяться на кінчиках ваших пальців. Масажуючи їх, ви поліпшите кровообіг в очах. Регулярний масаж пальців допоможе зробити зір чіткішим. Ви можете досягти аналогічних результатів, масажуючи великий палець ноги.

Точковий масаж простий у виконанні і може проводитися щодня. Все, що вам потрібно, це кілька вільних хвилин.

Є безліч вправ для ваших очей. Для початку, ви можете моргнути. Кожен раз, коли ви моргаєте, ви зволожуєте очі, що, в свою чергу, заспокоює їх. Якщо ви починаєте відчувати деяку напругу очей, просто моргайте безперервно протягом чотирьох-п’яти секунд.

Іншими формами вправ є дихання або медитація, які часто легше робити насамперед вранці або в кінці дня. Закривши очі і зосередившись на диханні, ви можете зарядитися енергією. Вдихайте через ніс і видихайте повітря через рот не менше двох хвилин, потім відкрийте очі, не зосереджуючись на чомусь конкретному. Повторіть як мінімум три рази.

Просто пам’ятайте, що дати очам відпочити – відмінний спосіб поліпшити зір. Не перенапружуйте очі біля комп’ютера.

Чого слід уникати, якщо у вас є очні мушки:

  • Використовувати комп’ютер або дивитися телевізор у темряві.
  • Перегляд занадто великої кількості фільмів.
  • Читання при поганому освітленні.
  • Носіння сонцезахисних окулярів протягом тривалого часу.
  • Вам також слід уникати стресових ситуацій і емоційних потрясінь.
  • Якщо ви курите, кидайте. Якщо ви не курите, уникайте пасивного куріння.

Не пропустіть