Медики з’ясували, як пов’язані ризик інфаркту та інсульту із вживанням м’яса

Ті, хто вживають в основному рослинні продукти, частіше стають жертвами інсульту, зате ризик розвитку серцево-судинних захворювань у них нижче, ніж у м’ясоїдів.

Упродовж 18 років британські вчені спостерігали за станом здоров’я 48 тисяч осіб, які дотримувалися трьох найпопулярніших типів харчування – традиційного, веганского або вегетаріанського і пескетаріанского. У традиційному типі харчування мається на увазі вживання м’яса, а пескетаріанці їдять те ж саме, що вегетаріанці, але додають у раціон рибу і морепродукти.

Вчені стежили не тільки за здоров’ям і харчуванням учасників дослідження, а й збирали інші відомості – про шкідливі звички, спосіб життя, обтяжливу спадковість. Результати експерименту були опубліковані у журналі British Medical Journal.

Під час дослідження серед учасників було зафіксовано 1072 інсульти і 2820 випадків ішемічної хвороби серця. Як виявилося, ризик інсульту був на 20% вище у тих, хто харчувався в основному рослинною їжею. Вчені вважають, що це пов’язано з низьким вмістом в їхньому раціоні вітаміну В12, який міститься в продуктах тваринного походження. Цей вітамін необхідний кровоносній і нервовій системам, а також важливий для обміну речовин.

Але на цьому плюси для м’ясоїдів закінчилися. Як з’ясувалося, у тих, хто їсть м’ясо, найвищий ризик розвитку ішемічної хвороби серця та інфаркту. Для пескетаріанців він нижчий на 13%, а у веганів і вегетаріанців – на 22%.

Джерело 7mednews

Не пропустіть