Лікування собаками, котами і кіньми: при яких хворобах допомагають тварини

Анімалотерапія – великий і цікавий розділ медицини. У зв’язку з тим, що дельфінотерапії є далеко не скрізь, а також апітерапії (бджоли) і гірудотерапії (п’явки) – звернемо увагу на тих, хто поруч.

Каністерапія – лікування за допомогою собак.

Собака, мабуть, один з найбільш товариських і соціалізованих домашніх тварин. Тому, якщо у вас проблеми зі спілкуванням, складності в знаходженні спільної мови з оточуючими, заведіть собачку. При цьому, щоденні прогулянки з ним допоможуть тримати себе в тонусі. Це легка терапія.

У більш серйозних випадках, при хворобі Дауна та інших важких вроджених патологіях, спілкування з собакою допомагає дитині розвивати координацію рухів і дрібну моторику, нормалізує емоційний фон, вчить спілкуватися і говорити.

Іпотерапія – лікування за допомогою коней.

Спілкування з конем, догляд за ним і годування з руки теж покращує психоемоційний фон людини. Крім того, людина в сідлі повинна координувати своє тіло, підтримувати правильну поставу і адекватно реагувати на зміни навколишнього середовища. Тому, іпотерапія необхідна людям з ДЦП, епілепсією, розсіяним склерозом, порушенням мозкового кровообігу і наслідками черепно-мозкових травм.

Фелінотерапія – лікування за допомогою кішок.

А тепер, котики. Як їхнє муркотіння на хворому місці допомагає заспокоїти біль, вчені ще не з’ясували в повному обсязі. Але це допомагає. Спілкування з кішками, фелінотерапія знижує напругу, артеріальний тиск і агресивність. Це використовується при лікуванні наркоманії та алкоголізму, при позбавленні від депресії, фобій, маній та неврозів. Спілкування з котом показано хворим на шизофренію.

Джерело 7mednews

Не пропустіть