Лікарі: жінкам краще відмовитися від використання засобів для інтимної гігієни

Британські вчені вивчили плюси і мінуси користування гігієнічними засобами для жінок. Виявилося, що засоби по догляду за інтимними частинами тіла можуть бути небезпечними, тому було б доцільно відмовитися від подібних гелів і мила.

Співробітники Лондонського імперського коледжу вважають за необхідне відмовитися від популярних засобів для жіночої інтимної гігієни. З таким закликом вони виступили в ряді ЗМІ, свою думку вони аргументували отриманими результатами дослідження складових подібних продуктів.

Вчені впевнені, що практично ніякої користі шампуні і інтим-гелі не приносять. При цьому нерідко користування ними може виявитися дійсно шкідливим для жіночого організму. Причиною тому є їх здатність маскувати природні сигнали тіла при виникненні загрози інфекції або інших розладів здоров’я. Як приклад експерти описують придушення такими засобами свербіння, через що багато жінок не звертаються за своєчасною професійною лікарською допомогою. Таким чином, засіб маскує симптоми, не усуваючи причину, а часто і приводячи до загострень хвороби внаслідок несвоєчасного її діагностування.

При цьому культура користування такими засобами для догляду по суті всього лише нав’язана рекламою. На практиці жоден лікар не порекомендував би ніяких окремих гелів або мила для окремих частин тіла. Однак саме вони здатні збільшити ризики виникнення ряду інфекційних захворювань і молочниці внаслідок порушення мікробіому. Також засобі інтимної гігєни надмірно висушують ніжну шкіру на цих ділянках. Тим більше не можна для інтимної зони використовувати скраби, так тільки збільшується ризик зараження, в тому числі, і вірусом папіломи. Особливо обережними необхідно бути під час менструацій.

Джерело


Не пропустіть