Лікарі розповіли, як зрозуміти, що печінка більше не справляється

Печінка – один з найважливіших органів, тому у нього досить великий запас міцності. Але, завдяки деяким нашим помилкам, печінка починає відчувати перевантаження і подає нам сигнали, що справи кепські. Ось основні з них.

Симптом №1.

Зміна кольору очей відбувається в зв’язку з тим, що однією з функцій печінки є розщеплення продуктів розпаду гемоглобіну. Це не відбувається повністю, коли печінка перевантажена і білірубін, один з продуктів розпаду забарвлює білки очей в жовтий колір. Крім очей змінити колір можуть шкірні покриви і інші слизові оболонки. У запущених випадках райдужна оболонка тьмяніє, а зіниці стають білястими.

Симптом №2.

Жирна шкіра теж одна з ознак порушення роботи печінки. Це відбувається тоді, коли печінка не справляється з надлишком жирів. Вони скупчуються в протоках сальних залоз. Зазвичай це проявляється в підвищеній жирності чола і крил носа.

Симптом №3.

Пігментні плями на обличчі виникають через порушення в обміні пігменту меланіну. За це відповідає печінка, і якщо вона не справляється, на лобі і скронях можуть з’явитися зеленуваті або коричневі плями.

Симптом №4.

Вертикальні зморшки між бровами так само можуть підказати досвідченому оку про проблеми з печінкою.

Є ще кілька сигналів від печінки, які легко сплутати з симптомами інших хвороб. Тому намагайтеся регулярно проходити дослідження і стежити за тим, що ви їсте.


Не пропустіть