Лікарі: перепади тиску через різке похолодання можуть бути дуже небезпечними

Медики закликають під час літнього похолодання уважно стежити за артеріальним тиском. Через аномально холодну погоду ризик інфаркту та інсульту вищий, ніж зазвичай, пояснюють фахівці.

Лікар-терапевт Людмила Лапа повідомила: погода, яка стоїть зараз в центральному регіоні, дуже підступна. За її словами, через різке похолодання підвищується ймовірність перепадів тиску. Особливо небезпечні такі перепади для людей, які страждають хронічними серцево-судинними захворюваннями, гіпертонією.

«Якщо людина не приймає адекватну терапію, вона ризикує захворіти, так як зараз ризик інфаркту та інсульту вищий, ніж зазвичай», – зазначила лікар.

Думку про те, що занадто холодна літня погода може провокувати погіршення самопочуття у зв’язку з судинними порушеннями, підтримала і лікар-терапевт Катерина Іванова. Медик порадила людям з проблемами судин двічі в день вимірювати артеріальний тиск, не перевтомлюватися, а при виникненні ознак нездужання відразу звертатися за лікарською допомогою.

Також, повідомляють фахівці, аномально холодна і дощова літня погода може провокувати погіршення самопочуття у людей з хронічними захворюваннями, такими як бронхіальна астма, бронхіт, тонзиліт і гайморит.

Опиратися впливу поганої погоди допомагає зміцнення імунітету. При цьому лікар Людмила Лапа помітила, що найчастіше з цією метою рекомендується вживати більше фруктів, – але якраз цього робити не потрібно. За словами терапевта, фрукти є алергенним продуктом і замість насичення організму вітамінами вони можуть викликати небажані реакції.

Джерело


Не пропустіть