Лікар пояснила, скільки черешні можна їсти в день

Черешня – улюблена багатьма ягода, яка з’являється в магазинах і на ринках всього на кілька літніх тижнів. Однак її надмірне вживання може призвести до небажаних наслідків як для фігури, так і для здоров’я.

Скільки можна з’їдати черешні за день і за один раз?

При виборі оптимального розміру денної порції черешні нутриціолог, член Національної спілки дієтологів Ольга Деккер радить керуватися рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

«Здоровим людям Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує мати в раціоні від 400 до 800 грамів овочів, зелені, фруктів і ягід», – розповіла експерт. При цьому варто пам’ятати, що протягом дня людина може з’їсти і інші овочі і фрукти, що скоротить розмір можливої порції черешні. Також варто стежити за кількістю в раціоні продуктів з високим вмістом вуглеводів.

«Ми повинні мати в своєму раціоні клітковину з фруктів, ягід овочів і зелені. Але є нюанс для людей, які намагаються схуднути або для тих, у кого цукровий діабет», – зазначила Ольга Деккер. Їм потрібно бути акуратними з високовуглеводними продуктами, до яких відноситься і черешня.

Читайте також: Як схуднути непомітно: 18 способів з’їсти на 500 калорій менше

Повністю уникати черешню солодких сортів варто людям з діабетом, а алергікам краще обходити стороною яскраво забарвлені ягоди. Лікарі стверджують, що вживання великої порції черешні також може привести до діареї. Такий небажаний ефект може з’явитися вже після 300-400 грам цієї ягоди, з’їдених за раз.

Чи можна їсти черешню тим, хто хоче скинути вагу?

У 100 грамах черешні міститься близько 50 кілокалорій. Для того, щоб поласувати цією ягодою без шкоди для фігури, Ольга Деккер рекомендує додавати до неї білок і клітковину. Це можна, наприклад, зробити, приготувавши десерт з насінням льону або Чіа, сиром або йогуртом. Така страва буде більш ситною, відповідно, існує менша ймовірність з’їсти занадто багато вуглеводів. До того ж, зазначає дієтолог, «навіть якщо ми і переберемо у вуглеводах, здатність цих вуглеводів з ягоди віддавати глюкозу в кров буде нижчою за рахунок клітковини, яку ми додатково додали, і білка».

Скільки черешні можна їсти маленьким дітям?

Дітям необхідно давати черешню, починаючи з декількох ягід, вважає Ольга Деккер.

«У дітей, особливо в маленькому віці, в силу незрілості ферментативної функції підшлункової залози можуть бути висипання», – пояснила вона. Тому в раціон дитини варто додавати лише кілька ягід, а потім дивитися, чи буде на них реакція. При цьому, попереджає експерт, у багатьох випадках висипання НЕ будуть свідчити про алергію на черешню. «Насправді це не алергія і не харчова непереносимість, а просто реакція на ферменти», – зазначила Деккер. Однак точну діагностику тих чи інших шкірних реакцій повинен проводити лікар-алерголог.

Читайте також: Експерти назвали 17 корисних продуктів, що уповільнюють старіння

Надмірне вживання черешні також може привести у дітей до здуття і газоутворення.

«Тому давайте почнемо поступово вводити в раціон ягоди і не будемо забувати про те, що діти потребують білку», – підкреслила дієтолог. Вона рекомендує давати дітям ягоди, як десерт після основних страв, які обов’язково повинні містити білок. В такому випадку це буде безпечно і збалансовано з точки зору кількості як цукру, так і клітковини.


Не пропустіть