Лікар-кардіолог перерахувала найкращі доступні продукти для оздоровлення серця

Морква, огірки, банани, доступні джерела омега-3 поліненасичених жирних кислот є одними з найкращих продуктів, що сприяють поліпшенню роботи серця, стану судин. Їх перерахувала лікар-кардіолог Анна Кореневич.

Регулярне вживання продуктів, багатих на вітаміни, мінерали, корисні жири, незмінно позитивно позначається на функціонуванні серцево-судинної системи, стверджує фахівець. Кардіолог перерахувала найкращі доступні продукти для оздоровлення серця і в першу чергу виділила свіжі фрукти і овочі – морква, огірки, помідори, перець, інші овочі.

Свіжа молода картопля також дуже корисна для оздоровлення міокарда: вона відрізняється підвищеною концентрацією головних серцевих мінералів – калію, магнію. Калій активізує виведення зайвої рідини з організму, що допомагає при схильності до набряклості, гіпертонії. Але важливо пам’ятати: картоплю слід вживати тільки відварну або запечену, не смажену.

Говорячи про фрукти, кардіолог порадила строго контролювати споживання винограду, оскільки він часом містить надмірну дозу глюкози.

«Складно з бананами: в них багато вуглеводів, які швидко підвищують рівень цукру в крові (це погано), але також вони містять багато калію (це добре). Тому з’їдайте невелику кількість », – поділилася рекомендацією лікар.

Експерт резюмувала: любителям фруктів найкраще вибирати плоди, вирощені в середній смузі, вони найкорисніші. Овочів і фруктів потрібно з’їдати не менше 400 грамів на добу.

Крім того ефект оздоровлення серця дає вживання морської риби – «як мінімум два-три рази на тиждень, в ідеалі – п’ять-шість разів». Підійдуть цілком доступні сайра, скумбрія, сардини, оселедець.

Вкрай корисні для серця будь-які горіхи і арахіс. Дослідження показало: вживаючи трохи арахісу разом з їжею, можна підвищити свій захист від серцевих нападів, інсульту – він зменшує вплив на артерії шкідливих речовин, рівень яких підвищується в організмі після прийому їжі.

Рекомендує кардіолог і гіркий шоколад (більше 70 відсотків вмісту какао): продукт допомагає серцево-судинній, нервовій системі краще справлятися з навантаженнями. Можна з’їдати до 30 грамів в день.


Не пропустіть