Лікар-гастроентеролог назвала найнебезпечніший вид сніданку

За словами лікаря-гастроентеролога, сніданки, що складаються тільки з каш або інших вуглеводів, загрожують небезпечними наслідками, серед яких – діабет, зайва вага, порушення роботи шлунково-кишкового тракту.

Гастроентеролог і дієтолог Ірина Потянова назвала найнебезпечніший вид сніданку: це ранкові прийоми їжі, що містять переважно вуглеводи. Приклад таких сніданків – «м’які», не цільнозернові каші (вівсянка швидкого приготування, манна), випічка, солодощі, білий хліб.

Лікар заявила, що звичка снідати подібним чином сприяє різкому зростанню рівня глюкози в крові. У відповідь реакцією організму стає посилене вироблення підшлунковою залозою гормону інсуліну, що веде до значного скорочення концентрації глюкози і викликає небезпечні стани.

«З’являється відчуття голоду, слабкості, оскільки мозку не вистачає цукру. Далі починаються гойдалки: ви втамовуєте голод, рівні глюкози і інсуліну знову піднімаються. Якщо такий цикл повторюється протягом дня знову і знову, це призводить до розвитку вуглеводної залежності», – попереджає лікар-гастроентеролог.

Такі коливання стають «величезним навантаженням» на підшлункову залозу, запускають механізми набору ваги, так як інсулін переводить надлишки глюкози в жирові відкладення. Також це може викликати розвиток цукрового діабету другого типу, помітила медик.

Потянова рекомендує складати сніданки так, щоб вони містили білок, жир і складні вуглеводи у вигляді клітковини. Якщо після прийому їжі хилить на сон – це вірна ознака занадто великої кількості з’їдених вуглеводів, підказала фахівець.


Не пропустіть