Лазери в косметології та медицині

Косметичні лазери використовуються вже понад 20 років і є одним з найбільш ефективних методів поліпшення зовнішності. Переконатися в цьому можна завітавши на сайт aura-clinic.com. До них відносяться: світлодіодні лазери для проведення депіляції, і фракційні лазери, які використовуються для видалення зморшок.

Типи косметичних лазерів

Лазер – це пристрій, який генерує пучок електромагнітного випромінювання, інфрачервоного або ультрафіолетового світла і значно підсилює його. Лазерний промінь характеризується:

  • монохромністю (складається тільки з хвиль однієї довжини)
  • рівномірністю
  • інтенсивністю потужності і щільності.

Ці особливості надають лазерному променю особливу потужність світла, концентруючи фотони в дуже вузькому просторі.

За своєю класифікацією лазери бувають наступних видів:

  • Твердотільні лазери, які використовують кристалічну матрицю, що має металевий іонний компонент, який поглинає і випромінює фотони. До них відносяться: лазер неодимовий, рубіновий лазер, олександритовий лазер.
  • Газові лазери, в яких кристал замінений газом, включають: аргоновий лазер, CO2-лазер, гелевий неоновий лазер.
  • Рідкі (на основі барвника) лазери, які використовують розчини деяких флуоресцентних барвників, які індукуються твердотілим лазером. До них відносяться: безперервний і імпульсний лазери.
  • Напівпровідникові лазери (діоди). Являють собою високопродуктивні напівпровідникові діоди.

Іншою ознакою для класифікації лазерів є їх спосіб роботи. В цьому відношенні розрізняють лазери, які випромінюють постійний промінь, і імпульсні лазери, що випромінюють повторювані світлові імпульси. Безперервне світло лазера надає м’якшу дію на тканини організму, тоді як імпульси є більш дратівливими.

За випромінюваною потужністю і довжиною хвилі виділяють:

  • Потужні лазери> 500 мВт.
  • Лазери середньої потужності до 500 мВт.
  • Малопотужні лазери потужністю 1-6 мВт.

Показання до лазерної терапії

Потужні лазери, також звані лазерними скальпелями, використовуються для проведення інвазивних процедур (з хірургічним втручанням або введенням ін’єкцій), які в основному виконуються лікарями або після відповідного навчання косметологами, часто в тісній співпраці з лікарем. Лікування лазерами дає відмінний ефект і успішно застосовується як в традиційній медицині, так і в дерматології, естетичній медицині або косметології. До твердотілих лазерів відносяться: аргоновий лазер, рубіновий, олександритовий, неодимовий, ербієвий, CO2. У косметології вони використовуються для депіляції, видалення шкірних ушкоджень, татуювань, родимих ​​плям, фотоомолодження.


Не пропустіть