Коли починається токсикоз при вагітності
Коли починається токсикоз при вагітності

Багато жінок задаються питанням: «Коли починається токсикоз при вагітності?». У кожної майбутньої мами вагітність протікає індивідуально. Поява нудоти в перші тижні, а то і дні з моменту зачаття в медицині називають токсикозом.

Токсикоз – норма чи патологія?

Прояв токсикозу (інакше – гестозу) до 20 тижня вагітності вважається нормальним явищем, і лікарі не відчувають тривоги за майбутню породіллю. А от прояв токсикозу у другій половині терміну викликає значні побоювання.

Що таке токсикоз

Що ж це за явище таке – «токсикоз», і звідки воно береться? Причина його криється у формуванні та розвитку плаценти, яке починається з перших днів після зачаття і закінчується приблизно до 16 тижня.

До того моменту, поки плацента повністю не сформована, продукти обміну речовин дитини напряму потрапляють в кров матері, таким чином провокуючи інтоксикацію організму вагітної. Протікає інтоксикація у кожної жінки по-різному. У одних вона виявляється сильною нудотою, в інших – відразою до деяких видів їжі і окремим запахів.

Крім цього при вагітності в організмі жінки відбуваються зміни гормонального фону, що також може стати причиною токсикозу. Зміни виражаються в підвищенні збудливості і чутливості центрів нюху і дотику, а також тканин гортані, що відповідають за блювотний рефлекс. Це в свою чергу теж може спровокувати нудоту, блювоту і непереносимість деяких запахів, не надавали раніше на жінку ніякого впливу.

Від чого залежить імовірність токсикозу

Багато лікарів дотримуються думки, що перебіг вагітності у жінки має генетичну схильність, і якщо мама майбутньої породіллі в період вагітності не страждала від сильних нападів токсикозу, то велика ймовірність того, що і у дочки цей життєвий період буде протікати більш-менш спокійно.

Але токсикоз може протікати і у важких формах, що виявляються в нескінченних нападах блювоти вранці, відкиданні організмом будь-яких видів їжі і провокуванні моторошної нудоти практично будь-якими запахами. Однак фахівці стверджують, що токсикоз є звичайним явищем в період першої половини вагітності і лише вказує на природні зміни гормонального фону жінки. До речі, в більшій мірі токсикозу схильні жінки, що виношують свою першу дитину.

Як попередити токсикоз

Але якщо майбутня мама при вагітності дотримується неправильного способу життя, це може спровокувати токсикоз у другій половині вагітності, а в цьому випадку лікарі вже б’ють тривогу. В цей період проявів токсикозу бути не повинно, і якщо жінка в положенні продовжує мучитися нападами нудоти і блювоти, це вказує на ускладнення, яке лікарі називають гестозом.

Його характерні ознаки: поява білка в сечі, набряки, артеріальний тиск 130/100 і вище, щотижнева надбавка у вазі понад 400 грамів. Чим яскравіше виражені ці симптоми, тим гірше стан пацієнтки. Якщо вчасно не лікувати ці ознаки, все може закінчитися вельми плачевно. Але майбутній мамі нема чого боятися, якщо вона регулярно відвідує гінеколога – лікар виявить гестоз ще на ранній стадії і призначить необхідне лікування. Можливо, буде запропоновано стаціонарне лікування, від якого не варто відмовлятися.

Як уникнути появи гестозу?

Це зовсім нескладно.

  • Вживайте в їжу якомога менше солоного. Нехтування цим правилом може спровокувати серйозні порушення в роботі нирок.
  • Постарайтеся повністю виключити зі свого раціону солодку, гостру і жирну їжу. В іншому випадку за період вагітності ви наберете більше 10 кілограмів, що значно ускладнить роботу всіх органів.

12922

MAXCACHE: 0.47MB/0.00052 sec