Коли і як випадають молочні зуби у дітей
Коли і як випадають молочні зуби у дітей

Ви, напевно, помічали, як чарівні беззубі посмішки малюків. Але з цього приводу занепокоєння у батьків все ж виникає. Багато хто цікавиться, так коли ж відбувається зміна молочних зубів на постійні, і чи потрібно цьому процесу допомагати?

Зміна молочних зубів на постійні

Молочні зубки змінюються у дітей на постійні приблизно в зрости п’яти – шести років. Спочатку розхитуються і випадають різці, однак оновлюватися вони не поспішають. Першими корінними стають так звані моляри – найдальші зуби. Вони, як правило, з’являються у віці приблизно шести років. Звичайно, в цьому ранньому віці зуби особливо схильні до карієсу через слабкий загального імунітету у дитини, тому строго рекомендується постійне спостереження у стоматолога. Наступними з’являються пари різців. Активна зміна зубів відбувається в період з восьми до одинадцяти років.

Багато дітей самі починають виривати розхитані зуби і чіпати потім ясна брудним мов або руками, а так недалеко і до запалення. Обов’язково поясніть дитині, що робити цього не можна і необхідно чекати, поки зуб сам випаде. У випадку, якщо розхитаний зуб доставляє біль або сильний дискомфорт, краще звернутися до стоматолога.

Іноді поруч з розхитаними вже зубами починають рости корінні різці, і якщо їм мало місця, то ростуть вони криво. В цьому випадку необхідно сходити на прийом до ортодонта, щоб уникнути нерівного розростання зубів. Обов’язково простежте за тим, щоб у дитини в п’ять-шість років з’явилися так звані треми – щілини між зубів. Це вірна ознака того, що щелепа правильно росте і розвивається, і всім зубам вистачить місця. Якщо ж ці проміжки відсутні, теж слід звертатися за допомогою до фахівця, інакше зуби будуть рости як попало.

Корінні зуби руйнують молочні, вилазячи з-під них. Корінь поступово слабшає, настає момент, коли він більше не може тримати, і молочний зуб випадає.

Функції у корінного зуба такі ж як і у молочного, тільки емаль у постійного більш щільна і тверда. Такі зуби набагато витривалішими і сильнішими.

Необхідно стежити, щоб молочні зуби не почали випадати раніше покладеного терміну. Це може стати причиною нерівного і неакуратне зростання корінних зубів, адже молочні зуби – це свого роду «покажчики» для постійних.

Так що, якщо ваш чотирирічний малюк скаржиться на те, що у нього хитаються зуби, варто негайно відвести його на прийом до стоматолога, можливо, що причина в карієсі.

Випадання молочних зубів – це звичайний фізіологічний процес, який не повинен викликати у дитини будь-яких нездужань. У разі підвищення температури, виникнення блювоти чи інших негативних супутніх подій, необхідно терміново показувати малюка фахівцеві.

12975

Tagged with:
 

MAXCACHE: 0.47MB/0.00057 sec