Фахівці розповіли, як розпізнати хвороби щитовидної залози 

Головна небезпека хвороб щитовидної залози в тому, що їх досить складно виявити на ранніх етапах, пише Вона. Набір ваги, стрес, надмірна втомлюваність – все це можна списати на що завгодно. Однак, якщо вчасно не розпізнати проблеми з щитовидкою, наслідки можуть бути вкрай серйозними. Ми з’ясували, при яких симптомах слід бити на сполох і негайно звертатися до ендокринолога.

То жарко, то холодно

Відкриваєте вікно – моментально стає холодно, закриваєте – сходите з розуму від спеки. Коли порушується синтез гормонів відразу починаються проблеми і з терморегуляцією організму. Наприклад, при гіпертиреозі вам може бути душно, навіть після двогодинної прогулянки в січневі -20 градусів. І навпаки, перебуваючи в лазні, ви несподівано можете відчути озноб і холод.

Шкіра стала блідою і сухою

Таке трапляється і при авітамінозі. Але якщо ви вже довгий час приймаєте вітаміни і не нехтуєте зволожуючими кремами, а проблема так і не зникла, це тривожний сигнал. Особливу увагу варто звернути на лікті: через те, що шкіра на цій ділянці дуже тонка, вона моментально реагує на будь-які зміни гормонального фону.

Волосся випадає, нігті ламаються

Якщо ваша ще недавно блискуча і шовковиста шевелюра раптово стала тьмяною і млявою, а волосся випадає мало не клаптями, це вірний симптом хвороби щитовидної залози. Особливо, якщо перераховане вище супроводжується ламкістю нігтів. Нерідко випадіння волосся пов’язане і зі звичайним стресом, проте в цьому випадку воно не втрачає своїх властивостей. Нехтувати даними симптомом не варто хоча б тому, що, якщо не почати лікування вчасно, можна втратити добру половину волосся.


Не пропустіть