Епідемія депресії: як зрозуміти, що потрібна допомога фахівця

За оцінкою ВООЗ, депресія в 2025 році вийде на третє місце після ожиріння і діабету за частотою причин непрацездатності населення. Від неї вже страждають 350 млн людей по всьому світу, і їх число тільки зростає.

Різновидів депресії безліч. Це ситуативна, глибока, реактивна, сезонна, маскована, післяпологова тощ. Сьогодні фахівці розрізняють три основних види.

Перша – справжня депресія, її ще називають ендогенною, друга – реактивна, наприклад, реакція на горе або іншу травмуючу подію. Третя – соматична депресія, вона пов’язана з фізіологічними причинами, передозуванням препаратів, гормональними збоями, хворобою.

Багато ігнорують проблему, вважають, що розберуться і впораються самі, що до фахівців звертаються тільки слабкі духом. А дехто вже зводить рахунки з життям, не в змозі самостійно впоратися з депресією.

Описуючи депресію, медики говорять про депресивну тріаду. По-перше, це гіпотимія, при якій емоційний фон знижений, людину переслідують занепадницькі настрої, вона не здатна радіти і відчувати яскраві емоції. Весь світ сприймається, ніби через каламутне скло.

На другому етапі знижуються когнітивні здібності. Людина повільніше розуміє, її реакції загальмовані, думки сплутані, деструктивні.

І третє – це тілесна загальмованість, апатія. Енергії так мало, що важко встати з ліжка і дійти до туалету, нестерпна сама думка про найпростіші дії, наприклад про те, що потрібно прийняти душ.

Якщо є прояви депресивної тріади і такий стан триває не менше двох тижнів, можна говорити про депресивний епізод. У цьому випадку допомога фахівця стане необхідною.

Джерело 7mednews

Не пропустіть