8 звичок, які руйнують наш хребет — в буквальному сенсі

Хребет — один з найважливіших органів нашого тіла, від здоров’я якого безпосередньо залежить стан не тільки спини, але і багатьох внутрішніх органів. Защемлення або викривлення різних відділів хребта може призвести до порушення кровообігу — і в підсумку обернутися хворобами серця, погіршенням роботи головного мозку, травлення і розвитком інших захворювань. Перевірте, чи немає в вашому арсеналі звичок, які непомітно, день за днем, руйнують хребет — і негайно від них позбудьтеся!

Куріння
Куріння погано впливає не тільки на нашу серцево-судинну систему, а й на хребет і може викликати передчасну дегенерацію хребетних дисків. Справа в тому, що ця звичка перешкоджає циркуляції крові і лімфатичної рідини в дисках, що призводить до їх зневоднення і браку необхідних поживних речовин, а пізніше — і до руйнування. Тому чим довше ви курите, тим гірше вашому хребту.

Відмова від молочних продуктів
Для здоров’я кісток важливий кальцій — особливо після 45-50 років. Найпростішим і доступним джерелом цього корисного елемента залишаються молочні продукти — відмовляючись від них, ми ставимо під загрозу міцність кісток і підвищуємо ризик розвитку остеопорозу в старшому віці. Але якщо ви змушені відмовитися від лактози з медичних причин, вам варто збільшити споживання листових зелених овочів і консервованої риби. Пам’ятайте, до 50 років ми повинні щоденного отримувати не менше 1000 мг кальцію, а після 50 — 1200 мг і більше.

Звичка сутулитися
Мама була права: за столом треба сидіти прямо, а поставу тримати в будь-якій ситуації. Чим старше ми стаємо, тим важче нам тримати спину прямо, але саме в старшому віці нам особливо важливий прямий хребет — адже в іншому випадку істотно збільшується навантаження на внутрішні органи. Тому після 30 років варто регулярно займатися йогою і іншими практиками, спрямованими на розтягування і расправление хребта.

Залежність від смартфона
Занадто часта і тривала робота зі смартфоном також може погано позначитися на стані хребта: коли ми розмовляємо, затиснувши телефон плечем, або просто проводимо багато часу, схилившись над екраном, ми збільшуємо навантаження на верхній відділ хребта. Згодом це може призвести навіть до зміщення дисків і серйозного викривлення — пам’ятайте про це!

Сидяча робота
Якщо ваша робота пов’язана з необхідністю проводити багато часу, сидячи за письмовим столом, вам обов’язково потрібно подбати про свій хребет. По-перше, кожну годину слід робити невеликі перерви для гімнастики і розминки. По-друге, варто кілька разів на день виконувати вправи для профілактики болю в шийному і комірцевому відділах хребта. Нарешті, подумайте про те, щоб замінити звичний стілець на фітбол — і працювати, сидячи на ньому, хоча б годину в день. Це не тільки допоможе зміцнити хребет, але і дозволить боротися із зайвою вагою.

Любов до кави
Кава — чудовий напій і може принести велику користь нашому здоров’ю, але важливо пам’ятати, що кофеїн буквально «вимиває» кальцій з наших кісток, підвищуючи ризик переломів. Якщо ви часто п’єте каву, подбайте про те, щоб у вашій дієті було достатньо продуктів, що містять кальцій.

Любов до великих сумок
Якщо ви звикли підбирати до своїх нарядів великі сумки, ваш хребет може бути у великій небезпеці. Чим більша сумка, тим вища спокуса заповнити її різними потрібними предметами — і тим вище навантаження на хребет. Замініть її меншою моделлю — або переходьте на рюкзаки.

… і високих підборів
Так, високі і тонкі каблуки ворог номер один для нашого хребта. Якщо ви не готові повністю відмовитися від взуття на високих підборах (хоча лікарі радять зробити саме це тим, хто по-справжньому турбується про своє здоров’я), хоча б скоротіть частоту його носіння. А в більшості часу віддавайте перевагу туфлям і черевикам на зручній підошві або на зовсім невеликому і стійкому каблуці.
блок
блок