3 міфи про старіння шкіри, в які давно пора перестати вірити

Ми звикли, що зморшки – неминучий супутник старості. І визначаємо вік людини за станом її шкіри на обличчі і шиї. А що, якщо зморшки і вiк не пов’язані між собою, і існує можливість без кремів і ін’єкцій домогтися гладкої шкіри?

На обличчі і шиї зосереджені 29 кісток черепа і близько 100 м’язів, які знаходяться в постійному русі. Це неймовірно складна конструкція, яка і визначає індивідуальні риси обличчя. Але з віком в цій системі відбуваються зміни: м’язи атрофуються і сохнуть, капіляри спазмуються і навіть змінюється форма черепа. Головним критерієм таких вікових змін стають зморшки. Існує багато міфів про зморшки, які вигідні косметологам. Розглянемо 3 найпопулярніших.

Міф №1. З віком шкіра розтягується

Організм людини – це унікальна система, яка здатна до самозагоєння. У тому числі і шкіра: у здорової людини вона стискається і підлаштовується під внутрішні деформовані структури. Тому головна причина появи зморшок і обвислої шкіри криється в м’язах, а не в функції регенерації, яка нібито слабшає з роками

Правда, це не стосується людей з різними патологіями, що провокують набряки (захворювання нирок і серцево-судинної системи), або при частих коливаннях ваги. У таких випадках шкіра не буде встигати відновлюватися і буде обвисати.

Міф №2. З віком м’язи обличчя втрачають тонус

Дивно, але якраз саме через гіпертонус м’язів з’являються складки на лобі і переніссі, носогубні і інші.

Практично всі м’язи обличчя знаходяться в постійній напрузі, що викликає їх спазм і зменшення. Цей процес називають гіпертонусом. А оскільки м’язи обличчя однією стороною кріпляться до шкіри, то при їх скороченні зайва шкіра обпадає складкою.

Життєвий досвід підказує нам, що зморшки біля очей, на лобі, обвислі щоки, нечіткий контур обличчя і складки на шиї – це вікові зміни зовнішності. Хоча всі ці ознаки є результатом спазмування м’язів.

Так, носогубні складки в підлітковому віці – це завжди гіпертонус м’язів обличчя, який тільки згодом заповниться сукровицею (лімфою). Але ми звикли приписувати зморшки до вікових ознак і, побачивши виражені носогубні складки у 15-річної дівчини, приписуємо їх до індивідуальної особливості зовнішності, своєрідною родзинкою.

Гіпертонус виникає в результаті частих стресів і емоційної діяльності: всюди, де потрібна робота м’язів обличчя. Тому втрата тургору шкіри при стресових ситуаціях – це завжди спазм мімічних і жувальних м’язів, а не навпаки.

Міф №3. Еластичність шкіри повернути неможливо

Шкіра, яка візуально втратила еластичність, насправді просто провисає між блоками м’язів. У той час як ми починаємо боротьбу за її відновлення кремами, сироватками та масками, потрібно всього лише звільнити її з м’язового затиску.

Ситуацію можна наочно уявити на прикладі транспаранта, який використовують на демонстраціях, – дві палиці, між якими натягнуте полотно. Якщо розтягнути палиці в сторони, то плакат буде рівним і натягнутим, якщо наблизити – провисне. Так само і з шкірою: коли відбувається м’язовий блок, зайва шкіра провисає між ними.

Тому ні креми, ні сироватки не допоможуть повернути еластичність. Адже якщо намазати плакат кремом або олією, він не випрямиться, поки палиці, на яких він тримається, не розтягнуть по сторонам.

Самомасаж від зморшок на обличчі

Для профілактики м’язових блоків допомагає масаж обличчя . А оскільки гіпертонус призводить не тільки до зморшок, але і до головних болів і тьмяного кольору обличчя через поганий кровообіг, його варто регулярно проводити всім. Радує, що для процедури самомасажу не обов’язково володіти якимись знаннями або навичками в цій галузі.

Процедуру необхідно проводити виключно на очищеному від декоративної косметики обличчі і тільки чистими руками. Під час масажу не сильно натискайте на шкіру, щоб уникнути мікротравм і появи судинних сіток. Особливо це стосується шкіри навколо очей – всі рухи повинні бути м’якими і делікатними.

Прийміть зручну позу, розслабтеся.

М’якими рухами проведіть подушечками пальців від перенісся до щік кілька разів, потім також – долонями.

Помірно натискаючи, подушечками пальців проведіть від перенісся до волосся (по центру лоба).

Двома вказівними пальцями помасажуйте точку між бровами, здійснюючи кругові рухи. Проведіть пальцями по бровах у напрямку до скронь і помасажуйте їх. Потім поверніться в початкову точку між бровами і повторіть все ще раз.

М’якими і акуратними круговими рухами масажуйте під бровами, просуваючись від внутрішнього куточка ока до зовнішнього.

Також м’якими рухами помасажуйте і нижню повіку, рухаючись в протилежну сторону – від зовнішнього куточка ока до внутрішнього.

Круговими рухами, помірно натискаючи, проведіть пальцями від середини верхньої губи до вилиць.

А від центру нижньої губи такими ж рухами проведіть пальцями до щік.

Помасажуйте бічну і задню поверхню шиї від низу до верху подушечками пальців, а передню – тильною стороною долонь від основи шиї до підборіддя.

Для поліпшення кровообігу в кінці процедури злегка поплескайте подушечками пальців по обличчю.

Такий самомасаж триває близько п’яти хвилин. А час проведення процедури не має значення: ви можете робити його перед сном, щоб повністю розслабитися, або протягом дня для зняття напруги.

Для того, щоб виглядати молодше за свої роки, не обов’язково купувати дорогі розрекламовані креми або погоджуватися на ін’єкції в кабінетах косметологів. Мінімальний догляд і самомасаж для обличчя часто набагато ефективніші  новинок б’юті-індустріі.


Не пропустіть