3 фрази, які не можна говорити партнеру

У будь-якій статті про відносини в першу чергу підкреслюється, як важливе відкрите спілкування. Але що, якщо ваші слова приносять більше шкоди, ніж користі?

Слова можуть бути не так нешкідливі, як здається. Багато що сказане зопалу здатне завдати шкоди відносинам. Ось три фрази, які найбільш небезпечні:

1. «ТИ ВІЧНО …» АБО «ТИ НІКОЛИ …»
Фраза, що вбиває ефективне спілкування. Ніщо так не здатне вивести партнера з себе, як узагальнення такого роду. У запалі сварки дуже легко кинути щось таке, не подумавши, а партнер почує інше: «Від тебе ніякого толку. Ти завжди мене підбиваєш ». Навіть якщо мова йде про якусь дрібницю на зразок миття посуду.

Можливо, ви незадоволені і хочете показати це партнеру, але він або вона сприймає це як критику його або її особистості, а це болісно. Партнер тут же перестає слухати, що ви хочете йому сказати, і починає агресивно захищатися. Подібна критика лише відштовхне людину, яку ви любите, і не допоможе домогтися того, що потрібно.

Що сказати замість цього?
«Я відчуваю« X », коли ти робиш / не робиш« Y ». Як ми можемо вирішити це питання? »,« Я дуже ціную, коли ти робиш «Y». Починати пропозицію варто не з «ти», а з «я» або «мені». Таким чином, замість того, щоб звинувачувати партнера, ви запрошуєте його до діалогу, який покликаний вирішити протиріччя.

2. «МЕНІ ОДНАКОВО», «МЕНІ БАЙДУЖЕ»
Відносини базуються на тому, що партнери один одному небайдужі, навіщо ж руйнувати їх подібними непродуманими фразами? Говорячи їх в будь-якому контексті ( «Мені все одно, що у нас буде на вечерю», «Мені плювати, що діти б’ються», «Мені байдуже, куди ми підемо ввечері»), ви показуєте партнеру, що спільне життя вас не хвилює.

Психолог Джон Готтман вважає, що головна ознака довгострокових відносин – добре ставлення один до одного навіть в дрібницях, зокрема, інтерес до того, що хоче сказати партнер. Якщо він хоче, щоб ви приділили йому (їй) увагу, а ви даєте зрозуміти, що вам це не цікаво, це діє руйнівно.

Що сказати замість цього?
Не важливо, що ви скажете, головне, показати, що вам цікаво слухати.

3. «ТАК НЕ МАЄ ЗНАЧЕННЯ …»
Такі слова мають на увазі, що ви відкидаєте все, що може сказати партнер. Вони звучать пасивно-агресивно, немов ви хочете натякнути, що вас не влаштовує його (її) поведінка або тон, але при цьому уникаєте відкритої розмови.

Що сказати замість цього?
«Мені б дуже хотілося почути твою думку про« X ». «У мене тут складнощі виникли, можеш допомогти?» Потім скажіть спасибі. Не дивно, що партнери, які регулярно дякують один одному, в більшій мірі відчувають, що їх цінують і підтримують, що допомагає легше долати періоди напруженості у відносинах.

У всіх бувають моменти, коли партнер викликає роздратування. Може здатися, що варто проявити чесність і висловити невдоволення відкрито. Але подібна чесність виявляється контрпродуктивною. Запитайте себе: «Це дійсно серйозна проблема або дрібниця, про яку всі скоро забудуть?» Якщо впевнені, що проблема серйозна, спокійно обговоріть її з партнером в конструктивному ключі, при цьому критикуйте тільки вчинки партнера, а не його самого, і не кидайтеся звинуваченнями .

Поради не означають, що потрібно стежити за кожним словом, яке ви вимовляєте, але чуйність і обережність здатні багато чого дати відносинам. Постарайтеся частіше показувати любов, не забуваючи про слова на кшталт спасибі або «кохаю тебе».


Не пропустіть